خوراک میگو

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن خوراک میگو را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

<a style='color:#000' title='خوراک میگو' href='http://www.akairan.com/ashpazi/fish-sea/10397.html'>خوراک میگو</a>,<a style='color:#000' title='خوراک میگو' href='http://www.akairan.com/ashpazi/fish-sea/10397.html'>خوراک میگو</a> <a style='color:#000' title='جنوبی' href='http://www.akairan.com/ashpazi/fish-sea/ghazahaye-joonobi.html'>جنوبی</a>,<a style='color:#000' title='خوراک میگو' href='http://www.akairan.com/ashpazi/fish-sea/10397.html'>خوراک میگو</a> <a style='color:#000' title='ب' href='http://www.akairan.com/ashpazi/'>ب</a>ا <a style='color:#000' title='قارچ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/ghazagharch.html'>قارچ</a>

خوراک میگو و قارچ

مواد لازم خوراک میگو :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

پیاز متوسط

۳ عدد

یک عدد / 5 کالری

فلفل دلمه ای سبز

۱ عدد

100 گرم / 15 کالری

زنجبیل نرم شده

۱ قاشق چایخوری

100 گرم / 49 کالری

سیر تازه له شده

۱ قاشق چایخوری

100 گرم / 120 کالری

نمک

۱ قاشق چایخوری

100 گرم / 0 کالری

پود فلفل قرمز

۱ قاشق چایخوری

100 گرم / 0 کالری

آبلیمو

۲ قاشق غذاخوری

یک قاشق / 5 کالری

میگوی یخ زده

۳۵۰ گرم

100 گرم / 100 کالری

روغن

۳ قاشق غذاخوری

100 گرم / 900 کالری

رب گوجه فرنگی

۴۰۰ گرم

100 گرم / 76 کالری

گشنیز

تازه برای تزئین

100 گرم / 20 کالری

طرز تهیه خوراک میگو :

*. به نقل از آکاایران : با استفاده از یک چاقوی تیز پیاز و فلفل سبز را خرد کنید.زنجبیل،سیر،نمک و فلفل را در کاسه کوچکی با هم مخلوط کنید. آبلیمو را به آن افزوده و مخلوط کنید تا به شکل خمیری در آید.میگوها را در ظرف آب سردی قرار داده و کنار بگذارید تا یخش باز شود. آن را کاملا خشک کنید.

*. روغن را در ماهیتابه ای گرم کرده پیاز را به آن افزوده و سرخ کنید تا طلایی شود.مخلوط ادویه را به پیاز افزوده حرارت را کم کنید و بپزید و به مدت سه دقیقه به هم بزنید و خوب مخلوط کنید.گوجه فرنگی را خرد کرده و به آن افزوده.

*. سپس رب گوجه فرنگی و فلفل سبزها را اضافه کرده و به مدت ۷-۵ دقیقه بپزید و گاهگاهی بهم بزنید.میگوها را به ماهیتابه اضافه کرده و ده دقیقه بپزید،گاهگاهی بهم بزنید. آنرا با گشنیز تزئین کرده و با برنج پخته و سالاد سبز تازه صرف کنید.

خواص میگو :

ضد فشارخون

*. میگو از منابع اسیدهای چربی از خانواده امگا 3 است که دریافت آن به کنترل فشارخون کمک می کند. البته توصیه می شود این ماده غذایی در هنگام تهیه با حداقل روغن و نمک طبخ شود، در این صورت به گزینه ای مناسب برای کاهش سطح فشارخون تبدیل خواهد شد زیرا سرخ کردن آن در روغن، کالری بیشتر به بدن می رساند و باعث افزایش وزن می شود که خود از عوامل بروز فشارخون است.

اختصاصی آکاایران

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط

ديگر ويديوهاي کانال

ديگر عکسهاي کانال