میگو با سس پرتقال

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن میگو با سس پرتقال را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

آموزش 

میگو با سس <a style='color:#000' title='پرتقال' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/5161.html'>پرتقال</a>,دستور تهیه 

میگو با سس <a style='color:#000' title='پرتقال' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/5161.html'>پرتقال</a>,تهیه 

میگو با سس <a style='color:#000' title='پرتقال' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/5161.html'>پرتقال</a>

دستور تهیه میگو با سس پرتقال

مواد لازم میگو با سس پرتقال :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

پرتقال

۱ عدد

100 گرم / 37 کالری

سس سویا

۲ قاشق چایخوری

100 گرم / 64 کالری

عسل

۲ قاشق چایخوری

100 گرم / 288 کالری

سرکه سفید

۲ قاشق چایخوری

100 گرم / 22 کالری

ادویه (زیره، تخم گشنیز، فلفل قرمز، زنجبیل، فلفل)

۱ قاشق چایخوری

نامشخص

میگو

۷۰۰ گرم

100 گرم / 100 کالری

پیازچه برای تزئین

به میزان دلخواه

نامشخص

طرز تهیه میگو با سس پرتقال :

*. به نقل از آکابانو : با مک یک پوست کن یا چاقوی تیز پوست یک پرتقال را با دقت بگیریدتوجه کنید قسمت سفید پرتقال را جدا نکنید. سپس به صورت خلال های باریک برش دهید و آب پرتقال را بگیرید و کنار بگذارید و در یک قابلمه آب در حال جوش به مدت ۲ دقیقه خلال پرتقال را بجوشانید و سپس با آب سرد آبکش کنید.

*. در یک ماهی تابه آب پرتقال و سرکه و عسل و سس سویا و ادویه ها و خلال پرتقال ها را به مدت دو تا سه دقیقه بجوشانید (با حرارت کم) سپس بگذارید خنک شود. میگوها را پس از خنک شدن مدت یک ساعت داخل سس به دست آمده بگذارید تا مزه دار شود.

*. روغن را در یک ماهی تابه گرم کرده و میگوها را پس از خارج کردن از سس سرخ و با پیازچه سرو کنید. برای پرهیز از سفت شدن میگوها باید آن ها را سریع سرخ کرد و هنگامی که رنگشان سرخ شد و تاب برداشتند آن ها را از روی حرارت بردارید.

خواص پرتقال :

*. برای استفاده بیشتر از مواد غذای پرتقال بهتر است که پوست زردرنگ آنرا بگیرید و با پوست سفید و پره های داخل آن بخورید زیرا در پوست سفید آن مواد معدنی زیادی وجود دارد که اثر اسید موجود در پرتقال را خنثی می کند .آب پرتقال در کودکان یک ساله سبب تسریع در آمدن دندانها می شود.

*. پرتقال کرم روده را از بین می برد و پائین آورندة تب است.«ویتامین C» به افزایش جذب آهن در رژیم غذایی کمک می کند. خصوصاً در افراد گیاهخوار افزایش مصرف غذاهای غنی از «ویتامین C» از قبیل مرکبات، برای کاهش خطر ابتلا به کمبود آهن که سبب کم خونی می شود، ضروری است.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط