قزل آلا با سس لهستانی - آشپزی آکابانو

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن قزل آلا با سس لهستانی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

دستور تهیه 

قزل آلا <a style='color:#000' title='ب' href='http://www.akairan.com/ashpazi/'>ب</a>ا <a style='color:#000' title='سس' href='http://www.akairan.com/ashpazi/sos1/'>سس</a> لهستانی,تهیه 

قزل آلا <a style='color:#000' title='ب' href='http://www.akairan.com/ashpazi/'>ب</a>ا <a style='color:#000' title='سس' href='http://www.akairan.com/ashpazi/sos1/'>سس</a> لهستانی,روش تهیه 

قزل آلا <a style='color:#000' title='ب' href='http://www.akairan.com/ashpazi/'>ب</a>ا <a style='color:#000' title='سس' href='http://www.akairan.com/ashpazi/sos1/'>سس</a> لهستانی

قزل آلا با سس لهستانی

مواد لازم قزل آلا با سس لهستانی برای ۴ نفر :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

فیله ماهی کامل قزل آلا

۴ عدد (هرکدام حدود ۲۲۵ گرم)

100 گرم / 100 کالری

کره

۷۵ گرم یا ۶ قاشق سوپ خوری

100 گرم / 737 کالری

تخم مرغ

۲ عدد

100 گرم / 147 کالری

شوید تازه خردشده

۲ قاشق سوپ خوری

100 گرم / 25 کالری

آب لیمو ترش

یک قاشق سوپ خوری

100 گرم / 26 کالری

نمک و فلفل سیاه

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

لیمو ترش

چند برش

100 گرم / 42 کالری

هویج پخته

چند عدد

100 گرم / 22 کالری

طرز تهیه قزل آلا با سس لهستانی :

*. به نقل از آکاایران : ابتدا ماهی ها را پاک کرده و تیغ آن را به صورت یک تکه خارج کنید.نکته : برای این منظور شکم ماهی را به صورت طولی با چاقو ببرید، سپس با فشار انگشت شست روی ستون فقرات پشت، هم ستون فقرات و هم تیغ ها را به صورت کامل از گوشت جدا کنید.

*. پس از اینکه ماهی ها را پاک کردید، آنها را خوب بشویید و با دستمال حوله ای خشک کنید. سپس روی سینی فر یا تابه دسته فلزی ای – که با روغن چرب شده– از پشت پهن کنید؛ به صورتی که قسمت پوست ماهی روی تابه قرار گیرد.

*. در کاسه کوچکی کره ریخته و روی شعله اجاق گاز آب کنید. کره آ ب شده را با قلم موی آشپزخانه روی گوشت ماهی ها بمالید و سپس آن را با نمک و فلفل سیاه طعم دار کنید. بعد گریل فر اجاق گاز را روشن کرده و روی شعله متوسط تنظیم کنید.

*. تابه حاوی ماهی ها را روی سینی شبکه ای قرار داده و به مدت ۸ تا ۱۰ دقیقه یا تا زمانی که گوشت ماهی بپزد، حرارت دهید. در این فاصله، تخم مرغ ها را به اندازه ای بپزید که کاملا سفت شود، سپس آنها را پوست کنده و ریز خرد کنید.

*. در پایان ماهی ها را به ظرف دیگری منتقل کنید و مخلوط تخم مرغ خردشده و شوید لیموترش را پس از کمی تفت دادن در کره روی ماهی ها بریزید. حالا ماهی ها را با این مخلوط به همراه لیموترش و هویج پخته سرو کنید.

خواص لیمو ترش :

خواص لیموترش درمانگر بیماری ها

*. همچنین آب لیمو ترش که ماده ای خنک کننده (سرد کننده) است باعث از بین بردن سموم میکروب بیماری هایی مانند دیفتری، حصبه و برخی امراض مهلک و خطرناک می شود؛ ترشح صفرا را افزایش می دهد و در رفع یرقان(زردی) و دفع سنگ های کوچکی که در مجاری ادرار گیر می کنند موثر است.

اختصاصی آکاایران

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط