قزل آلا با سس لهستانی - آشپزی آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن قزل آلا با سس لهستانی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

دستور تهیه 

قزل آلا با سس لهستانی,تهیه 

قزل آلا با سس لهستانی,روش تهیه 

قزل آلا با سس لهستانی

قزل آلا با سس لهستانی

مواد لازم قزل آلا با سس لهستانی برای ۴ نفر :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

فیله ماهی کامل قزل آلا

۴ عدد (هرکدام حدود ۲۲۵ گرم)

100 گرم / 100 کالری

کره

۷۵ گرم یا ۶ قاشق سوپ خوری

100 گرم / 737 کالری

تخم مرغ

۲ عدد

100 گرم / 147 کالری

شوید تازه خردشده

۲ قاشق سوپ خوری

100 گرم / 25 کالری

آب لیمو ترش

یک قاشق سوپ خوری

100 گرم / 26 کالری

نمک و فلفل سیاه

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

لیمو ترش

چند برش

100 گرم / 42 کالری

هویج پخته

چند عدد

100 گرم / 22 کالری

طرز تهیه قزل آلا با سس لهستانی :

*. به نقل از آکابانو : ابتدا ماهی ها را پاک کرده و تیغ آن را به صورت یک تکه خارج کنید.نکته : برای این منظور شکم ماهی را به صورت طولی با چاقو ببرید، سپس با فشار انگشت شست روی ستون فقرات پشت، هم ستون فقرات و هم تیغ ها را به صورت کامل از گوشت جدا کنید.

*. پس از اینکه ماهی ها را پاک کردید، آنها را خوب بشویید و با دستمال حوله ای خشک کنید. سپس روی سینی فر یا تابه دسته فلزی ای – که با روغن چرب شده– از پشت پهن کنید؛ به صورتی که قسمت پوست ماهی روی تابه قرار گیرد.

*. در کاسه کوچکی کره ریخته و روی شعله اجاق گاز آب کنید. کره آ ب شده را با قلم موی آشپزخانه روی گوشت ماهی ها بمالید و سپس آن را با نمک و فلفل سیاه طعم دار کنید. بعد گریل فر اجاق گاز را روشن کرده و روی شعله متوسط تنظیم کنید.

*. تابه حاوی ماهی ها را روی سینی شبکه ای قرار داده و به مدت ۸ تا ۱۰ دقیقه یا تا زمانی که گوشت ماهی بپزد، حرارت دهید. در این فاصله، تخم مرغ ها را به اندازه ای بپزید که کاملا سفت شود، سپس آنها را پوست کنده و ریز خرد کنید.

*. در پایان ماهی ها را به ظرف دیگری منتقل کنید و مخلوط تخم مرغ خردشده و شوید لیموترش را پس از کمی تفت دادن در کره روی ماهی ها بریزید. حالا ماهی ها را با این مخلوط به همراه لیموترش و هویج پخته سرو کنید.

خواص لیمو ترش :

خواص لیموترش درمانگر بیماری ها

*. همچنین آب لیمو ترش که ماده ای خنک کننده (سرد کننده) است باعث از بین بردن سموم میکروب بیماری هایی مانند دیفتری، حصبه و برخی امراض مهلک و خطرناک می شود؛ ترشح صفرا را افزایش می دهد و در رفع یرقان(زردی) و دفع سنگ های کوچکی که در مجاری ادرار گیر می کنند موثر است.

اختصاصی آکابانو

لايک انتشار در تلگرام