طبخ ماهی بدون استخوان - آشپزی آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن ماهی بدون استخوان را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

آموزش 

ماهی بدون استخوان,دستور تهیه 

ماهی بدون استخوان,تهیه 

ماهی بدون استخوان

روش تهیه ماهی بدون استخوان

مواد لازم ماهی بدون استخوان :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

ماهی قزل آلا

۱عدد (به تعداد نفرات)

100 گرم / 112 کالری

گوجه فرنگی

حلقه شده ۲ عدد

100 گرم / 15 کالری

لیمو ترش تازه

حلقه شده ۱ عدد

100 گرم / 9 کالری

نمک

به مقدار لازم

100 گرم / 0 کالری

پودر زنجبیل

به مقدار لازم

100 گرم / 258 کالری

سیر و شوید تازه

به مقدار لازم

نامشخص

طرز تهیه ماهی بدون استخوان :

*. به نقل از آکابانو : بهترین روش برای طبخ ماهی قزل آلا به این نحو است که ماهی را شسته و بعد از تمیز کردن داخل شکم آن ، کمی سیر تازه بمالید ، مقداری پودر زنجبیل و نمک به آن بزنید و مقداری شوید تازه درون شکم قرار داده ، بگذارید یک ساعت داخل یخچال بماند .

*. بعد از یک ساعت ماهی را از یخچال در آورده و با استفاده از برس آشپزخانه کمی روغن (حدود نصف قاشق غذاخوری روغن زیتون) روی آن بمالید.روی کاغذ آلومینیوم چند حلقه گوجه فرنگی بگذارید ، بعد چند حلقه لیمو ترش ، سپس ماهی را روی گوجه و لیمو ترش قرار دهید.

*. بعد دوباره چند حلقه لیمو ترش و گوجه فرنگی روی ماهی بچینید و سپس کاغذ را محکم ببندید و در فر روی میله های وسط با درجه حرارت ۲۵۰-۲۲۰ درجه سانتیگراد قرار دهید ؛ در مدت نیم ساعت یا ۴۵ دقیقه ماهی آماده می شود ، عصاره گوجه و لیمو ترش به خورد ماهی می رود که بسیار خوشمزه است .

نکته قابل توجه :

*. افراد با کلسترول بالا نباید پوست ماهی را استفاده کنند.

خواص زنجبیل :

کاهش دردهای عضلانی

*. پژوهش ها صورت گرفته نشان می دهد زنجبیل در مقابله با درد های عضلانی ناشی از ورزش موثر است. در یک مطالعه، مصرف روزانه ۲ گرم زنجبیل در یک دوره زمانی ۱۱ روز، درد های عضلانی را در افرادی که تمرینات مرتبط با آرنج انجام می دادند به شدت کاهش داد. تاثیر مصرف زنجبیل به صورت سریع و فوری نیست، اما می تواند در مقابله با روند افزایش روز به روز و تدریجی درد های عضلانی موثر باشد. باور دانشمندان بر این است که این اثر زنجبیل از خواص ضد التهابی آن نشات می گیرد.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط