شاه میگو را به سیخ بکشید!، پخت شاه میگو - آکابانو
می رویم سراغ میگو، حتما می دانید که باید رگ میگو را از کمرش خارج کنید. حالا باید این میگوی بی رگ را به سیخ بکشید. یک سیخ چوبی برمی دارید، سر میگو را بالا می دهید و سیخ را از بدنش عبور می دهید...
شاه میگو را به سیخ بکشید! - آکا
مواد لازم برای 2 نفر:

طرز تهیه:


می رویم سراغ میگو، حتما می دانید که باید رگ میگو را از کمرش خارج کنید. حالا باید این میگوی بی رگ را به سیخ بکشید. یک سیخ چوبی برمی دارید، سر میگو را بالا می دهید و سیخ را از بدنش عبور می دهید تا وقتی پخت خودش را برای ما نگیرد و کز نکند گوشه قابلمه!


بعد از آن باید میگو را به مدت 3 تا 4 دقیقه در آب جوشی که با نمک مزه دار شده بگذارید و اجازه دهید آب جوش بیاید. حالا که میگو پخته و گوشت تنش قابل رویت است باید داخل کمر آن را با ترکیبی از سیر رنده شده، لیموترش، چیلی ، زنجبیل و روغن کنجد پر کنید. یک قاشق بردارید و این مخلوط مهیج را داخل میگو بریزید. حالا یک غذای 3طبقه فوق العاده دارید: طبقه اول نان تست شده، طبقه دوم پوره سیب زمینی و طبقه آخر میگوی بی رگی که به سیخ کشیده شده تا در زمان میل شدن هم قامتی افراشته داشته باشد و استایلش را حفظ کند!

به جای جوشاندن میگو می توانید آن را روی آتش بگیرید یا در تابه گریل کنید. بدانید که در هرحالتی میگوی بیچاره باید سرخ شود!
برترین ها

گردآوری آشپزی اکاایران

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام