طرز تهیه ماهی تیلاپیا با سیر و لیمو - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن ماهی تیلاپیا با سیر و لیمو را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

آموزش 

ماهی تیلاپیا با سیر و <a style='color:#000' title='لیمو' href='http://www.akairan.com/health/tebsonati-giahandarooye/201401293991.html'>لیمو</a>,دستور تهیه 

ماهی تیلاپیا با سیر و <a style='color:#000' title='لیمو' href='http://www.akairan.com/health/tebsonati-giahandarooye/201401293991.html'>لیمو</a>,تهیه 

ماهی تیلاپیا با سیر و <a style='color:#000' title='لیمو' href='http://www.akairan.com/health/tebsonati-giahandarooye/201401293991.html'>لیمو</a>

روش تهیه ماهی تیلاپیا با سیر و لیمو

آماده سازی : 30 دقیقه

پخت : 40 دقیقه

مواد لازم ماهی تیلاپیا با سیر و لیمو برای 4 نفر :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

فیله ماهی تیلا پیلا

4 عدد

100 گرم / 100 کالری

آبلیمو تازه

3 قاشق غذا خوری

100 گرم / 26 کالری

کره آب شده

1 قاشق غذا خوری

100 گرم / 737 کالری

سیر خرد شده

یک حبه

100 گرم / 120 کالری

جعفری خشک و خرد شده

1 قاشق چای خوری

100 گرم / 34 کالری

فلفل

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

طرز تهیه ماهی تیلاپیا با سیر و لیمو :

*. به نقل از آکابانو : فر را در دمای 190 درجه سانتی گراد (375 درجه فارانهایت) از قبل گرم کنید . سینی پخت را با یک اسپری آشپزی نچسب اسپری کنید یا با کمی روغن چرب نمایید.فیله های تیلاپیا را زیر آب سرد بشورید و با دستمال کاغذی کلفت خشک کنید.

*. فیله ها را در سینی پخت قرار بدهید. آبلیمو را روی همه ی فیله ها بریزید سپس کره را نم نم بالای آن بریزید و سیر و جعفری و فلفل را بپاشید.سپس آنها را در فر از قبل گرم شده تا زمانی که ماهی سفید شود بپزید و از هم با قاشق جدا کرده و تکه کنید، به مدت 30 دقیقه.

خواص لیمو :

*. خستگی مفرط ؛ افرادی که مسافت های طولانی پیاده روی می کنند، با احساس خستگی می توانند با ایجاد سوراخی روی لیمو با استفاده از نی آب آن را بمکند تا علاوه بر احساس تازگی، از خواص دارویی لیمو استفاده کنند. کاوشگران برای محافظت از عفونت های منطقه استوایی نیز از لیمو استفاده می کنند.

*. مقدار کمی آب لیمو نسبت به مقدار زیاد آب، تشنگی را به طور موثر رفع می کند. مسافران با تجربه تصریح می کنند، افزودن کمی آب لیمو به آب آشامیدنی معمولی در شهرهای مختلف، باعث ضدعفونی و مانع بیماری بر اثر حساسیت به آب های آلوده می شود. از آن جایی که روغن لیمو فعالیت مغز را تحریک می کند، هر زمانی که بدون هیچ دلیلی احساس خستگی کردید و یا این که به سختی می توانید تمرکز کنید، 4 قطره روغن لیمو را به یک لیوان آب اضافه کنید و هر چند ساعت یک لیوان آب لیمو بخورید.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط