ماهی حلوای تنوری با سبزیجات مدیترانه ای - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن ماهی حلوای تنوری با سبزیجات مدیترانه ای را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

مناسب برای : 8 نفر

زمان آماده سازی : کمتر از 1 ساعت

مواد لازم ماهی حلوای تنوری :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

ماهی حلوا

4 عدد کامل

100 گرم / 100 کالری

سیر

4 حبه

100 گرم / 120 کالری

لیمو ترش

2 عدد

100 گرم / 42 کالری

گوجه گیلاسی

1 پیمانه

100 گرم / 15 کالری

برگ ارگانو یا ریحان تازه

1 دسته کوچک

100 گرم / 40 کالری

برگ جعفری تازه

1 دسته کوچک

100 گرم / 34 کالری

زیتون سیاه بی هسته

100 گرم

100 گرم / 200 کالری

سرکه بالزامیک

1 قاشق غذاخوری

100 گرم / 22 کالری

نمک دریایی و پودر فلفل سیاه

به مقدار لازم

100 گرم / 0 کالری

روغن زیتون خالص

به مقدار لازم

100 گرم / 900 کالری

طرز تهیه ماهی حلوای تنوری :

*. به نقل از آکابانو : ابتدا ماهی ها را تمیز کنید و بشویید. سپس با استفاده از یک چاقو روی دو طرف آن ها برش هایی بزنید تا در هنگام پخت ماهی طعم بگیرد.فر را با دمای 200 درجه سانتی گراد یا 400 درجه فارنهایت گرم کنید. سیرها را پوست کنده و ریز خرد کنید. گوجه ها را نصف کنید.

*. در یک کاسه گوجه ها، سیر، آویشن یا ریحان، پیازچه، سرکه بالزامیک، مقداری نمک و فلفل، رنده پوست و آب یکی از لیموترش ها و مقداری روغن زیتون را باهم مخلوط کنید. این مخلوط را در ظرف پیرکسی که بتوان 4 عدد ماهی را در آنجا داد بریزید ( یا 2 ظرف کوچک تر انتخاب کنید). ماهی ها را در ظرف قرار دهید.

*. زیتون و جعفری را خرد کنید و با آب و رنده پوست لیموی دوم و مقداری روغن زیتون در کاسه ای بریزید و مخلوط کنید. این مخلوط را به طور مساوی روی ماهی ها قرار دهید. با توجه به اندازه ماهی ها نزدیک 12 تا 15 دقیقه آن ها را در فر بپزید. برای فهمیدن اینکه ماهی پخته شده است.

*. یا نه، چاقویی را در ضخیم ترین بخش آن فروببرید و اگر ماهی به راحتی از استخوان کنار رفت یعنی کامل پخته است.پس از اینکه ماهی را از فر بیرون آوردید، اجازه دهید تا به مدت 3 تا 4 دقیقه خنک شود. در زمان سرو غذا دقت کنید که عصاره غذا را روی ماهی ها بریزید و آن را با سبزیجات پخته شده اش میل کنید.

خواص زیتون :

*. بعد از دو هفته باید بمدت 8 روز نوشیدن این دم کرده را قطع کنید و سپس ادامه دهید روغن زیتون نرم کننده و صفرا بر است روغن زیتون دفع کننده سنگ کیسه صفرا است برای این منظور باید آنرا با آبلیمو مصرف کرد روغن زیتون کرم کش است روغن زیتون برای رفع سرفه های خشک مفید است برای رفع خارش گزیدگی حشرات ، روغن زیتون را به محل گزیدگی بمالید بدن بچه هایی را که مبتلا به نرمی استخوان و کم خونی هستند با روغن زیتون ماساژ دهید اثر مفیدی دارد.برای رفع خشکی لثه ، روغن زیتون را بر روی لثه بمالید برای برطرف کردن خراش و ترک پوست ، گلیسیرین و روغن زیتون را بمقدر مساوی با هم مخلوط کرده و روی پوست بمالید دم کرده بر برگ درخت زیتون تب بر است جوشانده برگ درخت زیتون برطرف کننده نقرس و روماتیسم است.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط