روش تهیه ماهی کبابی - آکابانو
در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن ماهی کبابی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.
ماهی کبابی,ماهی کبابی در فر,ماهی کبابی قزل آلا

ماهی کبابی روی آتش

مواد لازم ماهی کبابی برای 4 نفر :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

ماهی درشت

1عدد

100 گرم / 100 کالری

آب لیموی تازه

نیم پیمانه

100 گرم / 26 کالری

روغن زیتون

نیم پیمانه

100 گرم / 900 کالری

گشنیز

50گرم

100 گرم / 20 کالری

جعفری

50 گرم

100 گرم / 25 کالری

نعناع

50 گرم

100 گرم / 43 کالری

زعفران

2/1 قاشق مرباخوری

100 گرم / 310 کالری

نمک و فلفل سیاه

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

گردو

به میزان دلخواه

100 گرم / 688 کالری

زرشک

به میزان دلخواه

100 گرم / 50 کالری

طرز تهیه ماهی کبابی :

*. به نقل از آکابانو : تخم داخل شکم ماهی را پس از خالی کردن و شستن جدا می کنیم و با دو تا سه قاشق سوپ خوری پیاز کمی سرخ می کنیم. بعد سبزی را به دقت تمیز و ریز خرد کرده و با تخم ماهی مخلوط می کنیم و باز هم کمی سرخ می کنیم و کمی فلفل و نمک به مایه می زنیم.

*. آنگاه گردو و زرشک را داخل این مایه می ریزیم و ظرف را از روی آتش بر می داریم (سپس شکم ماهی را چاک کوچکی می دهیم و محتویات داخل آن را خارج کرده و تمیز می شوییم) و داخل شکم ماهی را با مایه فوق پر می کنیم بعد ته سینی را کمی چرب می کنیم.

*. ماهی را به همان حالتی که در آب شنا می کند، در سینی قرار می دهیم و با حرارت 400 درجه در فر قرار می دهیم. و پس از یک ربع بیرون می آوریم. پوست آن را می کنیم و روغن زیتون و آب لیمو و نمک و فلفل را مخلوط می کنیم و به ماهی می زنیم و در حدود یک ساعت ماهی را طبخ می کنیم.

*. و قتی پخته و آماده شد، ماهی را از فر خارج می کنیم و از سینی برمی داریم و دردیس قرار می دهیم و اطراف آن را با جعفری و حلقه های لیموترش تزیین می کنیم . مقداری از سس را روی ماهی می دهیم و بقیه را در سس خوری بر سر میز می بریم.

خواص زعفران :

*. زعفران حاوی بیش از 150 ترکیب متفاوت است. به عنوان مثال پیکروکروسین به عنوان ماده اصلی طعم و مزه اون هست. سافرنال عطر و رایحه زعفران رو به ارمغان میاره و کروسین موجود در زعفران باعث رنگ نارنجی زعفران میشه. بسیاری از خواص دارویی این ادویه به دلیل وجود کاروتنوئید ها و آنتی اکسیدان های موجود در اون هست که میتونه بدن رو در مقابل بسیاری از آسیب ها حفظ کنه.عصاره زعفران در بسیاری از موارد میتونه باعث مهار رشد تومور های ممختلف بشه و میتونه در مواردی به عنوان داروی ضد سرطان به کار بره.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط