طرز تهیه سالاد با استیک ماهی - آکابانو
استیک ماهی (با ضخامت 2.5 سانتیمتر) 680 گرم
کاهو (درشت خرد شده) 340 گرم
گوجه فرنگی (خیلی کوچک) 550 گرم
روغن گیاهی به مقدار لازم
سیب زمینی (سیب زمینی کوچک) 680 گرم
زیتون (زیتون سیاه) 2/3 فنجان
جعفری (خرد شده - یا ریحان) 3 قاشق غذاخوری
تخم مرغ (تخم مرغ آب پز شده - 4 تکه شده) 4 عدد
لوبیا سبز 340 گرم

,طرز تهیه , آموزش,روش تهیه,<a style='color:#000' title='غذاهای دریایی' href='http://www.akairan.com/ashpazi/fish-sea/'>غذاهای دریایی</a>، غذا با ماهی، غذای دریایی، آموزش پخت غذای دریایی
مواد اولیه سس :

ریحان (خرد شده) 1.5 قاشق غذاخوری
آویشن (خرد شده) 1.5 قاشق چای خوری
موسیر (خرد شده) 2.5 قاشق غذاخوری
روغن زیتون 1 فنجان
سیر (رنده شده و مخلوط شده با 1/2 قاشق چای خوری نمک) 1 حبه
سرکه 1/4 فنجان
سس خردل 2 قاشق چای خوری
,طرز تهیه , آموزش,روش تهیه,<a style='color:#000' title='غذاهای دریایی' href='http://www.akairan.com/ashpazi/fish-sea/'>غذاهای دریایی</a>، غذا با ماهی، غذای دریایی، آموزش پخت غذای دریایی

طرز تهیه:


طرز تهیه سس:


سرکه، موسیر، خردل و سیر را داخل یک کاسه کوچک مخلوط کنید سپس روغن را خیلی آرام و ذره ذره به آن اضافه کنید تا خوب ترکیب شوند بعد با آویشن، ریحان، نمک و فلفل مخلوط کنید.
لوبیا سبز را داخل یک قابلمه 6 لیتری بدون درپوش به مدت 3 تا 4 دقیقه با آب و نمک بجوشانید تا نرم و ترد شود. بعد با یک قاشق سوراخ دار آنها را به کاسه آب و یخ انتقال دهید.
سیب زمینی را به آب داخل قابلمه اضافه کنید و به مدت 15 الی 20 دقیقه آرام بجوشانید تا نرم شود سپس داخل یک صافی آن ها را آبکش کنید و به دو نیم تقسیم کنید تا خنک شود و داخل کاسه قرار دهید و روی آن نمک بپاشید و بگذارید خنک شود.
منقل را آماده کنید و روی حرارت زیاد قرار دهید. درب آن را ببندید بعد از 10 دقیقه دمای منقل را کاهش دهید.
استیک ماهی را با فرچه مخصوص روغن بمالید و روی آن نمک و فلفل بپاشید. سپس روی سینی روغنی فر بدون درپوش به مدت 6 الی 8 دقیقه قرار دهید تا اینکه استیک ها برشته شوند و مغز آن صورتی بماند. بعد از پخته شدن، استیک را به مدت سه دقیقه کنار بگذارید و بعد به اندازه های بزرگ تکه کنید.
استیک ماهی را به یک بشقاب بزرگ انتقال دهید و روی آن سه قاشق غذاخوری سس بریزید.
سیب زمینی را به یک بشقاب بزرگ انتقال دهید. لوبیا سبز را آبکش کنید و خشک کنید. لوبیا سبز را داخل کاسه با سس و نمک و فلفل مخلوط کنید سپس به بشقاب انتقال دهید.
کاهو را با دو قاشق غذا خوری نمک و فلفل داخل کاسه مخلوط کنید و به بشقاب انتقال دهید. گوجه فرنگی را با یک قاشق سس، نمک و فلفل داخل یک کاسه مخلوط کنید و به بشقاب انتقال دهید.
زیتون و تخم مرغ را داخل بشقاب بچینید و روی سالاد، جعفری یا ریحان را پراکنده کنید.
سالاد را با باقیمانده سس سرو کنید.

منبع : sooran.com

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام