طرز تهیه پاستا با سس دیابلو (میگو و صدف) - آکابانو
روغن زیتون 1 قاشق سوپخوری
کره 1 قاشق سوپخوری
پیاز (خرد شده) نصف فنجان
سیر (ریز شده) 2 قاشق سوپخوری
سرکه سفید 1/3 فنجان
گوجه فرنگی (کنسروی، پوست کنده و خرد شده) 800 گرم
دانه فلفل قرمز 1 قاشق چایخوری
شکر قهوه ای 1 قاشق چایخوری
جعفری (تازه، خرد شده) 1/4 فنجان
لیمو ترش (برش خورده) 1 عدد
صدف (با پوست) 8 عدد کوچک
میگو 8 عدد بزرگ
پاستا (فتوچینی نوع مناسبی است) به مقدار لازم
,طرز تهیه , آموزش,روش تهیه,<a style='color:#000' title='غذاهای دریایی' href='http://www.akairan.com/ashpazi/fish-sea/'>غذاهای دریایی</a>، غذا با ماهی، غذای دریایی، آموزش پخت غذای دریایی

طرز تهیه:


1. فر را از قبل با دمای 400 درجه فارنهایت (204 درجه سانتی گراد) داغ کنید.
2. روغن زیتون و کره را داخل یک تابه ی در دار بریزید و روی شعله ی متوسط قرار دهید. زمانی که کره آب شد، پیاز خرد شده را اضافه کنید و 3 تا 4 دقیقه تفت دهید. سپس سیر خرد شده را اضافه کنید و 5 دقیقه دیگر تفت دهید. سرکه را اضافه کنید و بگذارید 1 دقیقه آرام بجوشد. گوجه فرنگی ها،‌دانه فلفل قرمز و شکر قهوه ای را اضافه کنید و بگذارید 8 دقیقه دیگر آرام بجوشد.
3. زمانی که سس در حال جوشیدن است، میگو ها را رگ گیری و آماده کنید سپس آنها را در یک سینی فر قرار دهید و در روغن زیتون، نمک و فلفل بغلتانید و 5 تا 6 دقیقه در فر بریان کنید.
,طرز تهیه , آموزش,روش تهیه,<a style='color:#000' title='غذاهای دریایی' href='http://www.akairan.com/ashpazi/fish-sea/'>غذاهای دریایی</a>، غذا با ماهی، غذای دریایی، آموزش پخت غذای دریایی

4. صدف ها را به سس درون تابه اضافه کنید و در تابه را بگذارید. اجازه بدهید 4 تا5 دقیقه بخار پز شود. بعد از 4 تا 5 دقیقه صدف ها باید باز شده باشند. اگر یکی دو تا از آنها باز نشده بودند از تابه بیرون بیاورید و دو بریزید. میگو را به همراه مقداری پاستا و 1/4 فنجان آب پاستا اضافه کنید و هم بزنید سپس روی آن جعفری بپاشید و به همراه یک برش لیمو سرو کنید.

نکات مهم:


پاستای خود را طبق دستورات روی جعبه آماده کنید. حتماً 1/4 فنجان از آب پاستا را کنار بگذارید تا به همراه پاستا به سس اضافه کنید.

منبع : sooran.com

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام