طرز تهیه رشته پلو با میگو - آکابانو
در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن رشته پلو با میگو را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

<a style='color:#000' title='رشته پلو' href='http://www.akairan.com/ashpazi/amoozesh-polo/8866.html'>رشته پلو</a> با میگوخوشمزه,

 <a style='color:#000' title='رشته پلو' href='http://www.akairan.com/ashpazi/amoozesh-polo/8866.html'>رشته پلو</a> با میگو,مواد لازم <a style='color:#000' title='رشته پلو' href='http://www.akairan.com/ashpazi/amoozesh-polo/8866.html'>رشته پلو</a> با میگو

درست کردن رشته پلو با میگو

مواد لازم رشته پلو با میگو :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

زعفران

به میزان لازم

100 گرم / 310 کالری

دارچین

1قاشق غذاخوری

100 گرم / 261 کالری

خلال بادام

به میزان لازم

100 گرم / 612 کالری

خلال پسته

به میزان لازم

100 گرم / 680 کالری

برنج

3پیمانه

100 گرم / 360 کالری

کشمش

(پلویی) نصف پیمانه

100 گرم / 272 کالری

پیاز

1عدد

100 گرم / 5 کالری

رشته (پلویی)

250گرم

100 گرم / 388 کالری

میگو

نیم کیلوگرم

100 گرم / 100 کالری

کره

به میزان لازم

100 گرم / 737 کالری

طرز تهیه رشته پلو با میگو :

*. به نقل از آکابانو : ابتدا میگوها را پاک کرده و رگ موجود در کمر آن را خارج کنید و به مدت 20 دقیقه با آب بپزید.سپس آنها را با کره سرخ کنید و در مرحله آخر کمی زعفران بزنید و کنار بگذارید.برنج را در ظرف مناسب به مرحله آبکشی برسانید.

*. 30 ثانیه آخر رشته پلویی را به آن اضافه کنید . بعد آبکش کرده و آن را دم بیندازید.در ظرفی جدا مقداری کره داغ کنید و کشمش های شسته و دارچین را در آن تفت دهید تا پف کنند.

*. سپس آنها را خارج کرده و مغز بادام و پسته را هم تفت دهید.بعد از پخته شدن برنج آن را به صورت لا به لا در دیس بکشید و بین آن میگو و کشمش و خلالها را قرار دهید و در لایه آخر کمی از برنج را زعفرانی کرده و قرار دهید.

نکات :

*. بهتر است خلال ها را از شب قبل داخل آب و شکر و گلاب خیس کنید تا خوشمزه تر شوند.

*. طبخ این غذا با کره لذیذ تر است اما میتوانید به جای آن از روغن هم استفاده کنید.

*. بهتر است برای این غذا ته دیگ سیب زمینی قرار دهید.

خواص زعفران :

*. از طرفی تحقیقات بدست آمده توسط گروهی از دانشمندان نشان میده که زعفران میتونه عوارض ناشی از آلومینیوم از جمله از دست دادن حافظه و اختلالات عصبی رو بهبود ببخشه و یا از اون پیشگیری کنه.

*. زعفران یک داروی عالی ضد افسردگی هست و باعث نشاط و سرزندگی افراد میشه. جریان خون رو رقیق میکنه و در تقویت حافظه هم نقش موثری داره.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام