طرز تهیه اشپیل شور - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن اشپیل شور را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

دستور تهیه 

اشپل شور,تهیه 

اشپل شور,روش تهیه 

اشپل شور

طرز تهیه اشپل شور

مواد لازم اشپل شور :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

نمک

2پیمانه

100 گرم / 0 کالری

اشپیل

(خام و متعلق به ماهی سفید) 2عدد

نامشخص

طرز تهیه اشپل شور :

*. به نقل از آکابانو : اشپیل در واقع همان تخم ماهی سفید است که به صورت بسیار متداول در استان های شمالی کشور مورد استفاده قرار میگرد.برای تهیه اشپل شور بعد از خرید اشپیل آن را میشوییم به طوری که کیسه آن آسیب نبیند سپس آن را خشک کرده و 2برگهA4 را در ته ظرف مناسب و در دار انداخته.

دستور تهیه 

اشپل شور,تهیه 

اشپل شور,روش تهیه 

اشپل شور

طرز تهیه اشپل شور

*. یک لایه نمک به قطر دو سانتی متر می پاشیم و اشپیل را روی آن قرار می دهیم و بقیه نمک را روی اشپیل می پاشیم طوری که اشپیل دیده نشود و کاملا نمک اندود شود. دو ورق A4 دیگر را روی اشپیل قرار می دهیم، در ظرف را بسته بعد از 10 روز در دمای معمولی اشپیل آماده مصرف می باشد.

دستور تهیه 

اشپل شور,تهیه 

اشپل شور,روش تهیه 

اشپل شور

روش تهیه اشپل شور

نکات :

*. اشپیل در استان گیلان در کنار اغلب غذاها مانند: میرزاقاسمی، باقلا قاتق ،گل در چمن و... مصرف می شود.اشپل شور به علت نمک زیاد معمولا به مقدار کم و با غذا مصرف میشود ولی قبل از مصرف آن بهتر است.

*. نمک زیادی آن را بگیریم.برای گرفتن شوری اشپیل آن را در یک ظرف روی بخار آب قرار داده (به طریق بن ماری) بعد از 20 دقیقه بر می داریم.روش بن ماری به صورت کامل در سوران آموزش داده شده است.

خواص ماهی :

*. افسردگی یک اختلال روانی جدی و فوق العاده شایع است. مشخص است که افسردگی، باعث غم و اندوه، کاهش انرژی و از دست دادن علاقه به زندگی و فعالیت ها می شود. اگر چه نه به اندازه بیماری قلبی یا چاقی، اما افسردگی در حال حاضر یکی از بزرگترین مشکلات بهداشتی در جهان است. آزمایش های کنترل شده متعدد نیز نشان دادند که اسیدهای چرب امگا ۳ در برابر افسردگی مفید هستند و به طور قابل توجهی باعث افزایش اثربخشی داروهای ضد افسردگی می شوند. یعنی ماهی به معنای واقعی کلمه می تواند شما را فرد شادتری سازد و باعث بهبود کیفیت زندگی شما گردد. ماهی و اسیدهای چرب امگا۳، هم چنین ممکن است به سایر اختلالات روانی مانند اختلال دو قطبی کمک کند.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط