طرز تهیه صدف گریل شده با کره سیری - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن صدف گریل شده با کره سیری را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

آموزش 

صدف گریل شده,دستور تهیه 

صدف گریل شده,تهیه 

صدف گریل شده

آموزش صدف گریل شده

مواد لازم صدف گریل شده با کره سیری :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

صدف

12 عدد

100 گرم / 65 کالری

کره

(بدون نمک) 1 قاشق سوپخوری

100 گرم / 737 کالری

سیر

(ریز شده) 1 حبه

100 گرم / 120 کالری

نمک

طبق ذائقه

100 گرم / 0 کالری

طرز تهیه صدف گریل شده با کره سیری :

*. به نقل از آکابانو : گریل را از قبل با درجه ی متوسط داغ کنید یا ذغال را برای گریل کردن آماده کنید.زمانی که گریل داغ می شود روی صدف ها را بتراشید تا هر چه شن و ماسه روی پوسته ها مانده جدا شود.

آموزش 

صدف گریل شده,دستور تهیه 

صدف گریل شده,تهیه 

صدف گریل شده

صدف گریل شدهخوشمزه

*. صدف ها را مستقیماً روی نرده های گریل بچینید و در آن را ببندید. 5 تا 7 دقیقه تا زمانی که پوسته ها باز شوند بپزید و گاهی به آن سر بزنید. صدف هایی را که باز نشده اند دور بریزید.

آموزش 

صدف گریل شده,دستور تهیه 

صدف گریل شده,تهیه 

صدف گریل شده

روش تهیه صدف گریل شده

*. زمانی که صدف ها در حال باز شدن هستند، یک تابه ی چدنی را روی گریل قرار دهید و کره را اضافه کنید. آن را آب کنید تا طلایی شود و حباب کند. سیر را اضافه کنید و هم بزنید.

*. 1 دقیقه تا زمانی که سیر نرم و نیمه شفاف شود آن را تفت دهید. کره ی سیری را روی صدف ها داخل پوسته بریزید. مواظب باشید چون تابه به شدت داغ خواهد بود. حتماً وقتی با آن کار می کنید از دستگیره استفاده کنید.

خواص سیر :

*. سیر له شده را روی زگیل قرار دهید تا از بین برود.برای درمان سینوزیت، چند حبه سیر له شده را در کره تفت دهید و با نان میل کنید.یک حبه سیر را ریز خرد کنید و با کمی آب میل کنید تا نفخ، یبوست و درد معده برطرف شود.بوی سیر با جویدن کاهو، جعفری یا خوردن شیر، سیب یا عسل رفع می شود. همچنین گذاشتن مقداری چای خشک در دهان و قورت دادن آن.روزانه مصرف نصف یا یک حبه سیر خام توصیه می شود.

اختصاصی آکابانو

لايک انتشار در تلگرام