طرز تهیه میگو پلو مکزیکی - آکابانو
در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن میگو پلو مکزیکی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.
آموزش <a style='color:#000' title='میگو پلو مکزیکی' href='http://www.akairan.com/health/taghziyeh-salem/201401292778.html'>میگو پلو مکزیکی</a>,دستور تهیه <a style='color:#000' title='میگو پلو مکزیکی' href='http://www.akairan.com/health/taghziyeh-salem/201401292778.html'>میگو پلو مکزیکی</a>,تهیه <a style='color:#000' title='میگو پلو مکزیکی' href='http://www.akairan.com/health/taghziyeh-salem/201401292778.html'>میگو پلو مکزیکی</a>

تهیه میگو پلو مکزیکی

مواد لازم میگو پلو مکزیکی :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

برنج

4پیمانه

100 گرم / 360 کالری

روغن

به میزان لازم

100 گرم / 900 کالری

نمک

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

فلفل قرمز

به میزان لازم

100 گرم / 22 کالری

فلفل دلمه ای

1عدد

100 گرم / 15 کالری

ذرت

(پخته شده) به میزان لازم

100 گرم / 80 کالری

میگو

نیم کیلو

100 گرم / 100 کالری

سیر

2حبه

100 گرم / 120 کالری

پیاز

1عدد

100 گرم / 5 کالری

طرز تهیه میگو پلو مکزیکی :

*. به نقل از آکابانو : ابتدا در ظرفی مناسب برنج را به همراه شش پیمانه آب ولرم روی حرارت می گذاریم در اواخر طبخ که آب برنج ته کشید و مغز آن پخته شد یک قاشق سوپخوری نمک و نصف پیمانه روغن اضافه می کنیم و آن را به هم زده حرارت را ملایم می کنیم.

*. تا به مدت 30 دقیقه به صورت کته دم بکشد. پیاز، سیر و فلفل دلمه ای را در کمی روغن به ترتیب تفت داده سپس میگوها را که قبلا تمیز کرده و با مقداری آب پخته ایم به آن می افزاییم. فلفل تند و ذرت پخته شده را داخل بقیه مواد ریخته و حرارت را خاموش می کنیم.

نکات :

*. برای تزیین بهتر است یک لیوان در وسط دیس گردی قرار دهید و برنج را دور لیوان بریزید سپس لیوان را برداشته و میگوها را در قسمت وسط پلو قرار دهید.زمانی که میگو به صورت دایره در آمد پخته شده و بیشتر از آن میگو سفت می شود.

*. موقع شستن میگو فراموش نکنید که رگ کمر آن را بگیرید. این غذا را میتوانید به صورت کته هم مصرف کنید و مواد را داخل برنج بریزید و بعد دم بیندازید. این غذا در مکزیک به صورت خیلی خیلی تند سرو میشود.

خواص ذرت :

*. همچنین این مواد (فیبر)، موجب کاهش کلسترول می شود، در حقیقت روغن موجود در دانه و پوست ذرت سبب پائین آمدن کلسترول توسط پلاسمای خون به ویژه در میان افراد میانسال و سالمند می شود. مصرف روزانه یک فنجان دانه های ذرت در میان وعده های غذایی، می تواند احتمال ابتلا به سرطان روده بزرگ (ناشی از یبوست) را کاهش دهد. همچنین مصرف میزان کافی از فیبر گیاهی به بهبود عملکرد روده ها کمک و مانع از ابتلا به یبوست و هموروئید می شود. زنان مبتلا به کم خونی بویژه کم خونی ناشی از کمبود ویتامین می توانند با مصرف ذرت به بهبود این نوع از اختلال کمک کنند اسید فولیک موجود در ذرت نیز در پیشگیری از نارسایی مادرزادی لوله عصبی موثر است.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام