ماهی سوخاری و فلفل - آکابانو
,ماهی فیله سوخاری نحوه پخت ماهی فیله, طرز تهیه ماهی سوخاری, طرز تهیه ماهی فیله سوخاری,غذاهای دریایی، غذا با ماهی، غذای دریایی، آموزش پخت غذای دریایی


برخی ماهی رو به خاطر بو یا طعم خاصش نمی خورند و برخی هم به خاطر پرزحمت بودن و دود ودم و کثیف کاری که ممکنه موقع سرخ کردن ایجاد کنه (هرچند که میشه ماهی رو هم تمیز و با ارامش سرخ کرد)  اما با مزه دار کردن ماهی و سوخاری کردن آن دیگه این دو مشکل برطرف میشود.

مواد لازم:

 فیله ماهی                 450 گرم
 شیر                            ¾ پیمانه
تخم مرغ                       1عدد
 ادویه دریایی             1 قاشق چایخوری
 آرد کامل                     1  پیمانه
 روغن گیاهی               3 قاشق غذاخوری
فلفل سبز خرد شده   1 پیمانه
 لیموترش قاچ شده   1 عدد


طرز تهیه:
ماهی ها رابشویید و روی دستمال کاغذی حوله ای قرار دهید تا خشک شوند.در یک بشقاب گود، شیر، تخم مرغ و ادویه دریایی را با یکدیگر مخلوط کنید. آرد را در بشقاب دیگری بریزید. ماهی ها را در مخلوط شیر بغلتانید و سپس در مخلوط آرد قرار دهید. فیله ها را بتکانید تا آرد اضافه ‎شان گرفته شود. این کار را دوباره تکرار کنید تا یک لایه ضخیم دور ماهی ها را بپوشاند. 

 3 قاشق غذاخوری روغن را درون تابه بزرگ داغ کنید. ماهی ها را در آن به مدت 3 تا 5 دقیقه سرخ کنید تا طلایی شوند. سپس روی دستمال کاغذی حوله ای بگذارید.
تابه را بشویید و فلفل ها را درون تابه بدون روغن 2 دقیقه تفت دهید تا کبابی و طلایی شوند. فیله های سوخاری ماهی را به همراه فلفل کبابی سرو کنید.


ارزش غذایی:
 کالری             251
 چربی              13 گرم
 کلسترول        976 میلی گرم
کربوهیدرات    8 گرم
پروتئین           26 گرم
قند                  4 گرم
 فیبر                2 گرم
سدیم              188 میلی گرم


منبع : noononamak.com


منبع : khorak.com

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام