شنیتسل ماهی - طرز تهیه شنیتسل ماهی قزل آلا و پاستای خانگی - آکابانو

آکایران : 

 

شنیتسل قزل آلا و پاستای مخصوص

 

بنا به گزارش آکابانو : ماهی قزل آلا 4 تکه  .  آرد سفید 1/2 لیوان  .   تخم مرغ 1 عدد  .  آب 1/4 لیوان

نمک 1/2 قاشق چایخوری  .  پودر سوخاری یا خرده نان مقدار لازم

 

خمیر پاستای مخصوص

 

تخم مرغ 4 عدد  .  آرد سفید 2 لیوان  .  نمک 1 قاشق چایخوری  .  آب 1/2 لیوان

بکینگ پودر 1/2 قاشق چایخوری  .  شیر 1/2 لیوان  .  کره مقدار لازم

 

,شنیتسل,ماهی,قزل,<a style='color:#000' title='غذاهای دریایی' href='http://www.akairan.com/ashpazi/fish-sea/'>غذاهای دریایی</a>، غذا با ماهی، غذای دریایی، آموزش پخت غذای دریایی

 

طرز تهیه : برای تهیه پاستای مخصوص ابتدا آرد ، بکینگ پودر و نمک را با هم مخلوط کنید سپس تخم مرغ ها ، شیر و آب را اضافه کنید و هم بزنید تا مایه خمیر اماده شود.

 

داخل قابلمه ای آب بریزید و چند قاشق نمک اضافه کنید و روی حرارت متوسط قرار دهید تا به جوش بیاید ، آبکشی با شکاف های بزرگ را روی آب در حال جوشیدن بگیرید سپس مایه خمیر پاستا را کم کم داخل آبکش بریزید و کم کم هم بزنید ، 5 دقیقه بجوشانید سپس با آب سرد پاستا را آبکشی کنید ( در صورتی که قابلمه تان کوچک است در چند مرحله پاستاها را اماده کنید ).

 

پاستاهای ابکشی شده را کناری قرار دهید تا آب اضافی اش برود ، داخل ماهیتابه مقداری کره بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید تا داغ شود سپس پاستای آبکش شده را اضافه کنید و چند دقیقه تفت دهید تا پاستاها برشته شوند و بافتی ترد و نرم پیدا کنند سپس داخل بشقاب بکشید.

 

,شنیتسل,ماهی,قزل,<a style='color:#000' title='غذاهای دریایی' href='http://www.akairan.com/ashpazi/fish-sea/'>غذاهای دریایی</a>، غذا با ماهی، غذای دریایی، آموزش پخت غذای دریایی

 

آرد سفید و نمک را مخلوط کنید و داخل ظرفی بریزید ، تخم مرغ و آب را مخلوط کنید و داخل ظرفی دیگر بریزید ، ارد سوخاری را نیز داخل ظرفی جداگانه بریزید.

 

داخل ماهیتابه ای روغن بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید تا داغ شود ، فیله های ماهی را داخل آرد سفید بزنید سپس داخل تخم مرغ قرار دهید و در مرحله آخر داخل آرد سوخاری بغلطانید و در روغن داغ قرار دهید تا برشته شود ، پس از اینکه یک طرف برشته شد برگردانید تا طرف دیگر آن نیز برشته و طلایی شود.

 

شنیتسل های آماده را روی پاستاهایی که از قبل آماده کرده اید قرار دهید و روی آن را با سس جعفری تزیین و سرو کنید.

 

منبع :

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ديگر ويديوهاي کانال

ديگر عکسهاي کانال