ماهی با فلفل سبز و قرمز (سنگالی )

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن ماهی با فلفل قرمز و فلفل سبز را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

طرز تهیه ماهی <a style='color:#000' title='ب' href='http://www.akairan.com/ashpazi/'>ب</a>ا فلفل س<a style='color:#000' title='ب' href='http://www.akairan.com/ashpazi/'>ب</a>ز و قرمز,روش تهیه ماهی <a style='color:#000' title='ب' href='http://www.akairan.com/ashpazi/'>ب</a>ا فلفل س<a style='color:#000' title='ب' href='http://www.akairan.com/ashpazi/'>ب</a>ز و قرمز,درست کردن ماهی <a style='color:#000' title='ب' href='http://www.akairan.com/ashpazi/'>ب</a>ا فلفل س<a style='color:#000' title='ب' href='http://www.akairan.com/ashpazi/'>ب</a>ز و قرمز

تهیه ماهی با فلفل سبز و قرمز

مواد لازم ماهی با فلفل قرمز و فلفل سبز برای 4 نفر:

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

ماهی کلن یا فیله ماهی یا شیرماهی

4 قطعه به قطر 2 سانتیمتر که گرد و منظم

100 گرم / 100 کالری

پیاز متوسط

3 عدد

100 گرم / 5 کالری

فلفل ریز تند

2 عدد

100 گرم / 22 کالری

فلفل سبز و قرمز دلمه ای

4 عدد(از هرکدام 2 عدد)

100 گرم / 15 کالری

آرد گندم

2 قاشق سوپخوری

100 گرم / 360 کالری

روغن مایع

1 لیوان معمولی(200گرم)

100 گرم / 900 کالری

نمک و فلفل

بقدر کافی

100 گرم / 0 کالری

طرز تهیه ماهی با فلفل قرمز و فلفل سبز :

*. به نقل از آکاایران : دو طرف ماهی ها را کمی نمک می زنیم و آنها را در آرد می غلتانیم. نصف روغن را داغ می کنیم و دو طرف قطعات ماهی را در این روغن با حرارت ملایم طلایی می کنیم. پیاز را خلال کرده،بقیه روغن را در تابه می ریزیم.

*. روی حرارت ملایم می گذاریم. پیاز را کمی در روغن سرخ می کنیم،بعد فلفلها را خرد کرده،داخل پیاز می ریزیم و کمی تفت می دهیم. کمی نمک هم به آن می زنیم،بعد قطعات ماهی را روی پیاز و فلفل می چینیم. نصف استکان آب اضافه می کنیم.

*. حرارت را کاملا ملایم می نماییم. در صورت امکان یک عدد فلفل دلمه ای کوچک برای تزئین وسط ظرف قرار می دهیم و در ظرف را می بندیم تا پیاز و فلفل کمی پخته و نرم شوند. بهتر است این غذا را در یک ظرف نسوز و گرد تهیه کرده،آن را با همان ظرف سر میز ببریم.

خواص فلفل سبز :

*. مواد موجود در فلفل با تحریک ترشح آنزیم های گوارشی در معده و نابودی باکتریهایی که می توانند عامل عفونت باشند، قدرت هضم را تقویت می نمایند. فلفل به دلیل داشتن خاصیت ضد باکتری همچنین از بروز اسهال ناشی از عفونت جلوگیری می نماید.

*. محققان تاکید می کنند؛ این گیاه به عنوان داروی ضد احتقان باعث رقیق و نازک شدن خلط و خارج شدن آن از ریه ها می گردد. از آنجا که این گیاه بافت ریه را تقویت می نماید در نتیجه برای بیماران مبتلا به آمفیزم (بیماری اتساع و بزرگ شدن ریه ها) بسیار مفید است.

اختصاصی آکاایران

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط