ماهی بخار پز

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن ماهی بخار پز را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

ماهی بخار پز,ماهی بخار پز,ماهی بخارپز دودی

طرز تهیه ماهی بخارپز

مواد لازم ماهی بخار پز :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

ماهی سفید یا آزاد

1 عدد

100 گرم / 100 کالری

روغن زیتون

3/1 پیمانه

100 گرم / 900 کالری

آبلیمو

2/1 پیمانه

100 گرم / 5 کالری

نمک و فلفل

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

طرز تهیه ماهی بخار پز :

*. به نقل از آکابانو : ماهی را به دقت از داخل گوش و دهان تمیز کرده از زیر شکم ماهی تا زیر گردن چاک کوچکی می دهیم . محتویات داخل شکم ماهی را خارج کرده داخل شکم را تمیز می شوییم . باله های زیر شکم و پشت آن را با قیچی می گیریم.

*. ماهی را کاملاً خشک کرده , از قسمت زیر سر ماهی و بالای دم ماهی با کارد برش سطحی می دهیم و مطابق تصویر , پوست آنرا می گیریم . بعد روغن زیتون, آبلیمو, نمک و فلفل را مخلوط کرده , تمام سطح روی ماهی و شکم ماهی را با این مواد مزه دار می کنیم.

*. در سینی فر کمی آب ریخته , ماهی را در فویل چرب شده پیچانده طوری که موقع جدا کردن فویل به ماهی نچسبد . سینی محتوی ماهی را روی پنجره وسط فر در حرارت 400 درجه فارنهایت به مدت نیم ساعت میگذاریم بماند.

*. مجدداً از سس آبلیمو و روغن زیتون و نمک و فلفل به ماهی زده , در فر قرار داده درجه فر را به 350 درجه رسانده به مدت یک ساعت الی یک ساعت و نیم بماند . سپس ماهی را به کمک دو کفگیر از سینی فر برداشته و در دیس یا سینی زیبایی قرار می دهیم و روی آن را مطابق تصویر تزئین می کنیم.

خواص لیمو :

خواص لیموترش درمانگر بیماری ها

*. همچنین آب لیمو ترش که ماده ای خنک کننده (سرد کننده) است باعث از بین بردن سموم میکروب بیماری هایی مانند دیفتری، حصبه و برخی امراض مهلک و خطرناک می شود؛ ترشح صفرا را افزایش می دهد و در رفع یرقان(زردی) و دفع سنگ های کوچکی که در مجاری ادرار گیر می کنند موثر است.

اختصاصی آکابانو

لايک انتشار در تلگرام