نوشیدنی زنجبیل و نعنا تابستانی - آکابانو

آکابانو: سرویس آشپزی آکا ایران؛ بخش دسر و مربا:

به گزارش آکابانو: نوشیدنی زنجبیل و نعنا تابستانی، را برای شما عزیزان و کاربران محترم قرار داده ایم , با همراه باشید.

 

,<a style='color:#000' title='انواع نوشیدنی' href='http://www.akairan.com/ashpazi/drink/'>نوشیدنی</a>,<a style='color:#000' title='زنجبیل' href='http://www.akairan.com/health/tebsonati-giahandarooye/ginger.html'>زنجبیل</a>,نعنا,[categoriy]

آکابانو: نوشیدنی زنجبیل و نعنا تابستانی

 

نوشیدنی زنجبیل و نعنا تابستانی

 


آماده سازی: 15 دقیقه
مدت انتظار: 30 دقیقه
مجموعاً: 45 دقیقه

مواد اولیه :
برای 4 نفر
آب گازدار 2 تا 3 پیمانه
شربت لیمو یک پیمانه
نعنا 4 برگ
آب لیموترش ¼پیمانه
شکر نصف پیمانه
زنجبیل کوچک یک عدد
آب یک پیمانه
 


رای تهیه شربت زنجبیل، در غذاساز آب و زنجبیل را با یکدیگر مخلوط کنید. آنها را هم بزنید تا زنجبیل ها ریز شوند. سپس آنها را در یک قابلمه بریزید. شکر را اضافه کنید و روی حرارت زیاد قرار دهید تا بجوشند.

 

سپس حرارت را کم کنید و 10 دقیقه به حالت نیم جوش بگذارید بماند تا آب به اندازه یک پیمانه کاهش بیابد. سپس آنها را کنار بگذارید تا خنک شوند. حدود 30 دقیقه کفایت می کند.¼ پیمانه از شربت زنجبیل را درون لیوان های بزرگ بریزید و یک قاشق غذاخوری آب لیموترش بریزید و یک عدد برگ نعنا داخل آن بیندازید و سرو کنید.

 

 


خواص درمانی زنجبیل

زنجبیل اصالتاً یک گیاه چینی و هندی است و در این کشورها در طول بیشتر از 4000 سال در پخت و پز غذا مصرف شده است.از آنجا که مردم علاقه وافری به طعم تند و بوی معطر آن داشته اند و نوعی خاصیت گرمایی داشته و برای درمان درد معده مؤثر بوده است،کاشفان و جهانگردان در سرتاسر نقاط گرمسیری آن را کشت داده اند.ریشه این گیاه در درمان سرگیجه،تعریق،تهوع و استفراغ ناشی از بیماریهای حرکتی یا دریازدگی مؤثر واقع میشود.این گیاه همچنین گلودرد،سردردها،پاره ای از انواع دردهای قاعدگی و آرتریت وتب و درد ناشی از انواع سرماخوردگیها و آنفلونزا را درمان می کند.

 

 

گردآوری: مجله اینترنتی دلگرممنبع :

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام