ماه رمضان امسال دور این غذا را خط بکشید؟! - آکابانو
در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن آش را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

*. به نقل از آکابانو : آش های سنگین و پر چرب موجب تجمع چربی در روده و بروز سوء هاضمه می شود و در ماه مبارک امسال چندان توصیه نمی شوند.

*. دکتر عبداللهی، مدیر دفتر بهبود و تغذیه وزارت بهداشت اظهار داشت: براساس رسم حاکم بر ماه رمضان، مصرف آش رشته، زولبیا و بامیه طرفداران خاص خود را دارد اما ماه رمضان امسال به علت بلندی روزها و ساعات طولانی روزه داری توصیه می شود از مصرف آش های حجیم ، پرچرب ، زولبیا و بامیه در سفره های افطار خودداری شود.

*. به نوشته باشگاه خبرنگاران، عبداللهی افزود : این آش ها حاوی حجم بالایی از فیبر، سلولز، پروتئین و چربی هستند که در فاصله بین افطار تا سحر قابل هضم نیستند و در معده باقی می مانند و موجب نفخ ، ورم معده و تشنگی می شوند که مصرف آنها در ماه رمضان مناسب نیست.

*. وی با بیان اینکه بهتر است آش و سوپ رقیق و کم چرب را جایگزین آش های غلیط و پرچرب کنیم خاطرنشان کرد : سوپ های رقیق علاوه بر تامین آب ، املاح، الکترولیت های بدن به راحتی از معده به روده رفته و جذب می شوند و احساس سنگینی و نفخ معده را در سحر از بین می برند.

*. وی تصریح کرد : برای استفاده هر چه بیشتر از برکات ماه رمضان توصیه های پزشکی به مصرف موادی تازه، سبک ماننده سبزیجات، پروتئین های کم چرب و لبنیات است تا بتوان علاوه بر داشتن رژیم سالم غذایی از بهره مندی های معنوی این ماه استفاده نماییم.

*. نکته : این غذا موجب تجمع چربی در روده و بروز سوء هاضمه می شود و در ماه مبارک امسال چندان توصیه نمی شوند.

خواص کاهو :

*. کاهو تمیز کننده خون است.

*. کاهو بعلت داشتن آهن خونساز است.

*. ضد تورم است.

*. کاهو خواب آور و آرام بخش است.

*. کاهو برای ضعف اعصاب مفید است.

*. کاهو ملین و ادرار آور است.

*. خوردن کاهو برای مالیخولیا مفید است .

*. کاهو زخم های مجاری ادرار و مثانه را درمان می کند .

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط