طرز تهیه 15 سالاد تابستانی - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن سالاد تابستانی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

*. لایه های تشکیل دهنده این سالاد عبارتند از ذرت تازه و سیب زمینی و ماهی تن گریل شده و سس آن هم از آبلیمو ، زیره و روغن زیتون تصفیه نشده می باشد .این سالادهای تازه شامل همه نوع مواد غذایی هستند . ترکیب وسوسه انگیز تازه ترین میوه ها و سبزی های تابستانی برای شام کامل در آب و هوای گرم تابستان با سس سرکه و دیگر سس ها بسیار لذیذ و خوشمره است .

سالاد ذرت شیرین و قره قاط ( بلوبری )
*. ترکیب ذرت و میوه قره قاط ترکیب غیر منتظره ای است اما در این سالاد لیمو شیرازی با زیره سبر طعم این دو ( ذرت شیرین و قره قاط ) را به آسانی با هم جور می کند .
سالاد تابستانی,سالاد تابستانی با سبزیجات تازه,سالاد تابستانی خوشمزه

سالاد فصل تابستانی


سالاد کوفته کله گنجشکی چینی با اسفناج

*. مواد این سالاد کوفته کله گنجشکی ، اسفناج تازه ، توت فرنگی های آبدار و یک نوع سس سرکه توت فرنگی خانگی می باشد . برای تزیین سالاد می توانید از چیبس سیب زمینی ادویه دار استفاده نمایید .


سالاد ریحان و گوجه فرنگی
*. طعم سس پستو ( سسی ایتالیایی که مواد اولیه آن سیر خرد شده ، ریحان تازه ، پنیر پارمژان ، روغن زیتون و... می باشد ) در ترکیب با گوجه فرنگی و ریحان تازه فوق العاده خواهد بود . برای غنی تر شدن سالاد و برای اینکه بتوان به عنوان یک وعده شام سبک از آن استفاده کرد می توانید مقداری جوجه یا ماهی به سالادتان اضافه کنید .


سالاد خربزه با سس کنجد شیرین

*. شیرینی خربزه، طالبی یا عسلک در دستور این سالاد خوشمزه طعم فلفل قرمز موجود در سس را تعدیل می کند .


سالاد ذرت تازه با برنج

*. ترکیب ذرت تازه ، برنج پخته شده سرد با آب گوجه فرنگی و شاهی تازه این سالاد را به شام سبک برای آب و هوای گرم تبدیل می کند . تکه های فلفل سبز و پیاز قرمز را هم می توانید به این سالاد اضافه کنید .


سالاد استیک و سیب زمینی

*. سیب زمینی های کباب شده به همراه استیک گوشت دنده که با مقداری زیادی کاهو سرو می شود .


سالاد لایه ای ماهی تن
*. لایه های تشکیل دهنده این سالاد عبارتند از ذرت تازه و سیب زمینی و ماهی تن گریل شده و سس آن هم از آبلیمو ، زیره و روغن زیتون تصفیه نشده می باشد .سالاد پاستای نعنایی با گوشت بره
*. شاهی و نعنای مخلوط شده با پاستارا در داخل ظرفریخته و گوشت بره طعم دار شده با فلفل را از داخل گریل داغ داغ بر روی این پاستا بریزید و نوش جان کنید .

خواص هویج :

*. یادمه همیشه از بچگی میشنیدم که هویج سوی چشم رو زیاد میکنه. حتی انقدر این قضیه توی ذهنم جا افتاد که وقتی دوران مدرسه کمی چشمم ضعیف شده بود و احتیاج به عینک پیدا کردم هویج بیشتری میخوردم تا چشمم به سلامت اولش برگرده. اینطوری که به نظر میرسه این خاصیت ویژه هویج به لطف حضور مقادیر زیادی از بتاکاروتن هست که در کبد به ویتامین A تبدیل میشه. این ویتامین در شبکیه چشم به Rhodopsin ، رنگدانه ارغوانی لازم برای دید در شب تبدیل میشه. بتا کاروتن باعث بهبود دید در شب و محافظت چشم در برابر بیماری هایی مثل آب مروارید میشه.

اختصاصی آکابانو

لايک انتشار در تلگرام