کباب چوبی مدیترانه ای - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن کباب چوبی مدیترانه ای را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

کباب چوبی,کباب چوبی مرغ,کباب چوبی با گوشت چرخ کرده

کباب چوبی گوشت

مواد لازم کباب چوبی مدیترانه ای :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

ریحان تازه خرد شده

2 قاشق سوپخوری

100 گرم / 40 کالری

آب لیموی تازه

4 قاشق سوپخوری

100 گرم / 26 کالری

سیر خرد شده

1 حبه

100 گرم / 120 کالری

نمک و فلفل سیاه

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

کدوی کوچک

2 عدد

100 گرم / 18 کالری

بادمجان قلمی بلند

1 عدد

100 گرم / 17 کالری

سینه مرغ پوست کنده بدون استخوان

1عدد

100 گرم / 200 کالری

پیاز کوچک مخوصوص ترشی

8 عدد

100 گرم / 36 کالری

فلفل دلمه ای زرد یا قرمز

1 عدد

100 گرم / 15 کالری

طرز تهیه کباب چوبی مدیترانه ای :

*. به نقل از آکابانو : در یک کاسه کوچک روغن زیتون , آب لیموی تاره , سیر و ریحان را مخلوط کنید. نمک و فلفل را به آن اضافه کنید . کدو و بادمجان را به صورت طولی به قطر 5 میلیمتر ورقه ورقه کنید سینه های مرغ را به قطعات مکعبی 5 سانتی متر خرد کنید.

*. نصف سینه های مرغ را داخل ورقه های بادمجان و نصف دیگر را داخل ورقه های کدو بپیچید . داخل سیخ های کباب به ترتیب یک تکه مرغ , پیاز , فلفل دلمه ای قرار دهید . سیخ ها را داخل یک بشقاب گذاشته , سس فوق الذکر را به وسیله قلم مو روی تمام کبابها بمالید تا مزه دار شوند.

*. بگذارید نیم ساعت بماند. در آخر , هر چه سس در بشقاب سس بود, در مدت زمان پخت با قلم مو روی کبابها بملاید . کبابها را زیر گریل یا روی کباب پز قرار داده تا کاملاً نرم شوند . سیخ ها را بر گردانده تا طرف دیگر نیز بپزد . این کباب را گرم سرو کنید.

خواص کدو :

*. این باور وجود دارد که کدو سبز آسم را درمان می کند؛ زیرا حاوی ویتامین C بالایی می باشد.دریافت منظم این سبزی موجب کاهش سطوح بالای هموسیستئین خون می شود؛ حتما می دانید که سطوح بالای هموسیستئین منجر به حمله قلبی و سکته مغزی می شود.

*. مقدار بالای ویتامین C و لوتئین موجود در کدو سبز به چشم های شما کمک می کند تا بهتر ببینید و سلامت آن ها را بهتر حفظ نمایید.فولات، پتاسیم و ویتامین A با هم در جهت حفظ و بهبود سلامت عمومی مشارکت می کنند.

*. تحقیقات اخیر نشان داده است که عصاره ی کدو سبز به تخفیف علایم بزرگی خوش خیم پروستات کمک می کند؛ همان طور که می دانید بزرگی خوش خیم پروستات منجر به مشکلاتی در عملکرد دستگاه ادراری و جنسی می شود؛ فیتونوترینت های موجود در کدو سبز عامل این تسکین هستند.

اختصاصی آکابانو

لايک انتشار در تلگرام