طرز تهیه کباب جوجه ای - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن کباب جوجه را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

<a style='color:#000' title='جوجه کباب' href='http://www.akairan.com/ashpazi/kabab-gosht/10858.html'>جوجه کباب</a>,<a style='color:#000' title='جوجه کباب' href='http://www.akairan.com/ashpazi/kabab-gosht/10858.html'>جوجه کباب</a> در فر,<a style='color:#000' title='جوجه کباب' href='http://www.akairan.com/ashpazi/kabab-gosht/10858.html'>جوجه کباب</a> <a style='color:#000' title='زعفران' href='http://www.akairan.com/health/adviejat/201401293365.html'>زعفران</a>ی

وجه کباب رستورانی

مواد لازم کباب جوجه 2 نفر :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

جوجه

به وزن 750 گرم تا یک کیلو یک عدد

100 گرم / 201 کالری

روغن زیتون

2 قاشق سوپخوری

100 گرم / 900 کالری

آبلیمو

2 قاشق سوپخوری

100 گرم / 5 کالری

آب پیاز رنده شده

1 تا 2 قاشق سوپخوری

100 گرم / 36 کالری

نمک و فلفل

کمی

100 گرم / 0 کالری

زعفران حل شده در آبجوش

کمی

100 گرم / 320 کالری

طرز تهیه کباب جوجه :

*. به نقل از آکابانو : جوجه را قطعه قطعه کرده استخوانهای درشت آنرا می گیریم. روغن زیتون،آبلیمو،آب پیاز،نمک و فلفل و زعفران را مخلوط کرده جوجه را در این سس می خوابانیم و قطعات گوشت را به سیخهای کوچک(بطول 25 تا 30 سانتیمتر)می کشیم.

*. تابه چدنی را می گذاریم داغ شود و سیخهای کباب را یکی یکی در تابه قرار می دهیم.هر طرف سیخ که برشته شد آنرا برگردانده سیخ دیگری را می گذاریم تا تمام کباب ها آماده شود.سیخ ها را در دیس قرار می دهیم کمی کره روی آن می گذاریم یا با سس پیاز و گوجه فرنگی مصرف می نماییم.

خواص زعفران :

*. بر اساس تحقیقات مرکز دانشگاهی ایتالیا زعفران در تنظیم کارکرد سلولهای بینایی موثر است و سلولهای بینایی را در مقابل آسیبها محافظت می کند و از پیشرفت بیماریهای چشم جلوگیری می کند و موجب احیای سلولهای آسیب دیده چشم می شود. زعفران در درمان اختلالات لکه زرد شبکیه که در سنین سالخوردگی ایجاد می شود موثر است. مصرف زعفران در رژیم غذایی از پیشرفت بیماریهای ژنتیک چشم جلوگیری می کند و به همین علت مصرف متعادل آن به سالخوردگان و افراد مبتلا به بیماری های چشم توصیه می شود.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط