ران گوسفند تنوری با سبزیجات معطر - آکابانو
در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن ران گوسفند تنوری با سبزیجات معطر را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

آموزش 

ران گوسفند تنوری,دستور تهیه 

ران گوسفند تنوری,تهیه 

ران گوسفند تنوری

آموزش ران گوسفند تنوری

مواد لازم ران گوسفند تنوری با سبزیجات معطر :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

نمک و فلفل

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

ران گوسفند

5/1 کیلو گرم

100 گرم / 210 کالری

سیر درسته

8 حبه

100 گرم / 120 کالری

برگ بو درسته

2 عدد

نامشخص

برگ رزماری

2 عدد

100 گرم / 15 کالری

برگ آویشن

2 عدد

100 گرم / 95 کالری

روغن زیتون

4 قاشق سوپخوری

100 گرم / 900 کالری

آب

1 پیمانه

100 گرم / 0 کالری

طرز تهیه ران گوسفند تنوری با سبزیجات معطر :

*. به نقل از آکابانو : چربی های اضافه دور ران را گرفته آن را بشوئید و با یک دستمال خشک کنید . با استفاده از یک چاقوی نوک تیز سوراخهایی روی ران ایجاد کنید . داخل سوراخها را حبه های سیرو برگهای سبزیجات قرار دهید.

*. ( اگر می خواهید از سبزیحات خشک استفاده کنید ان را روی گوشت بپاشید ) سپس بوسیله قلم مو ران را به روغن زیتون آغشته کنید . فر را روی حرارت 375 درجه فارنهایت گرم کنید . ران گوسفند را در سینی فر گذاشته و به مدت سی و پنج دقیقه در فر بگذارید.

*. بعد آب را روی ران ریخته به مدت بیست الی بیستو پنج دقیقه دیگر در فر بگذارید تا گوشت کاملاً بپزد و به روغن بیفتد . درآخر نمک و فلفل را اضافه کنید . سپس ران را از سینی به ظرف دیگری انتقال داده و برش دهید . برای تزئین از سبزیجات استفاده کنید.

خواص رزماری :

*. اهی اوقات افراد برای دور کردن استرس از خود نیاز دارند بوی مطبوعی را استشمام کنند. روغن رزماری اغلب در رایحه درمانی استفاده می شود و در پاکسازی ذهن و آرام ساختن آن موثر است.

*. بررسی انجام شده روی 20 فرد بزرگسال نشان داد استشمام بوی روغن رزماری می تواند فعالیت های امواج مغز را افزایش دهد، احساس گیجی را کاهش داده و حتی حس و حال فرد را بهبود بخشد.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط