کباب بختیاری سنتی - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن کباب بختیاری سنتی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

طرز تهیه کباب بختیاری,طرز تهیه کباب بختیاری در تابه,طرز تهیه کباب بختیاری با سیخ چوبی

طرز تهیه کباب بختیاری در منزل

مواد لازم کباب بختیاری سنتی :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

فیله مرغ

5 عدد

100 گرم / 200 کالری

نمک و فلفل

به مقدار لازم

100 گرم / 0 کالری

زعفران

2/1 قاشق چایخوری

100 گرم / 310 کالری

پیاز کوچک خلال شده

1 عدد

100 گرم / 36 کالری

روغن زیتون یا مایع

3 قاشق سوپخوری

100 گرم / 900 کالری

فیله گوساله برش خورده یا فیله گوسفند

5 عدد

100 گرم / 200 کالری

نمک و فلفل

به مقدار لازم

100 گرم / 0 کالری

زعفران

2/1 قاشق چایخوری

100 گرم / 310 کالری

ماست

1 قاشق سوپخوری

100 گرم / 55 کالری

پیاز کوچک خلال شده

1 عدد

یک عدد / 5 کالری

روغن زیتون یا مایع

3 قاشق سوپخوری

100 گرم / 900 کالری

سیخ کباب چوبی یا فلزی

به مقدار کافی

نامشخص

طرز تهیه کباب بختیاری سنتی :

*. به نقل از آکابانو : ابتدا فیله ها را بدون اینکه برش بزنید با نمک و فلفل و خلال پیاز و زعفران مزه دار کنید سپس روغن را اضافه کنید مخلوط نمائید و در یخچال به مدت 2 تا 3 ساعت استراحت دهید . برای گوشت گوساله بهتر است.

*. 1 قاشق سوپخوری ماست هم به آن اضافه کنید تا رنگ قرمزی گوشت به صورتی خوشرنگ تبدیل شود . سپس بصورت حلقه ای دور خود بپیچید و در سیخ فرو کنید به اینصورت که یک مرغ، یک فیله گوسفند، یک در میان در هر سیخ می توانید.

*. 4 تا 5 عدد گوشت فیله بزنید . در صورتی که بتوانید و امکانات ایجاب می کند بر روی آتش کباب می کنیم در دیس می کشیم و در کنار آن گوجه فرنگی کباب شده و حلقه لیمو ترش قرار می دهیم در صورت نداشتن امکانات کباب کردن با مقداری روغن در ماهیتابه ای روی حرارت ملایم سرخ می کنیم.

*. به شکل فوق آنرا تزئین می کنیم این کباب هم از نظر مزه و هم از نظر شکل ظاهر زیبا و خوشمزه می باشد در ضمن می توانید در فر هم کباب کنید . در صورت نداشتن فیله گوسفند می توان برشهای باریکی هم اندازه فیله گوسفند از فیله گوساله استفاده کرد .

خواص زعفران :

*. زعفران حاوی بیش از 150 ترکیب متفاوت است. به عنوان مثال پیکروکروسین به عنوان ماده اصلی طعم و مزه اون هست. سافرنال عطر و رایحه زعفران رو به ارمغان میاره و کروسین موجود در زعفران باعث رنگ نارنجی زعفران میشه. بسیاری از خواص دارویی این ادویه به دلیل وجود کاروتنوئید ها و آنتی اکسیدان های موجود در اون هست که میتونه بدن رو در مقابل بسیاری از آسیب ها حفظ کنه.عصاره زعفران در بسیاری از موارد میتونه باعث مهار رشد تومور های ممختلف بشه و میتونه در مواردی به عنوان داروی ضد سرطان به کار بره.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام