خوراک زبان سوخاری - آکابانوایران

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن خوراک زبان سوخاری را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

<a style='color:#000' title='خوراک زبان' href='http://www.akairan.com/ashpazi/kabab-gosht/10380.html'>خوراک زبان</a>,<a style='color:#000' title='خوراک زبان' href='http://www.akairan.com/ashpazi/kabab-gosht/10380.html'>خوراک زبان</a> گوسفندی,<a style='color:#000' title='خوراک زبان' href='http://www.akairan.com/ashpazi/kabab-gosht/10380.html'>خوراک زبان</a> رزا منتظمی

خوراک زبان گوساله مجلسی

مواد لازم خوراک زبان سوخاری :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

زبان گوساله

یک عدد

100 گرم / 130 کالری

نمک

یک قاشق سوپخوری

100 گرم / 0 کالری

ساقه کرفس

یک عدد

100 گرم / 13 کالری

آرد سوخاری

100 گرم

100 گرم / 35 کالری

روغن مایع

200 گرم

100 گرم / 900 کالری

پیاز

یک عدد

100 گرم / 5 کالری

سیر

تازه سه حبه

100 گرم / 120 کالری

زردچوبه

یک قاشق چایخوری

100 گرم / 0 کالری

سیر

تازه سه حبه

100 گرم / 120 کالری

زردچوبه

یک قاشق چایخوری

100 گرم / 0 کالری

تخم مرغ

سه عدد

100 گرم / 147 کالری

زعفران

آب کرده یک قاشق سوپخوری

100 گرم / 310 کالری

طرز تهیه خوراک زبان سوخاری :

به نقل از آکابانو : ضایعات زبان را گرفته و خوب می شوییم. آن را درون ظرف محتوی آب گذاشته به طوری که حجم آب بالاتر از زبان قرار بگیرد. وقتی به جوش آمد کف آن را گرفته، پیاز، سیر ساقه کرفس و مقداری نمک را افزوده و به مدت چهار ساعت روی حرارت قرار می دهیم تا پخته شود.

پس از طی این مدت پوست زبان را (با همان حرارت بالا) گرفته، همانند کالباس برش ورقی می دهیم، تخم مرغ را با زعفران به وسیله چنگال هم زده و برش های زبان را یکی یکی درون آن فرو برده و به آردسوخاری آغشته می کنیم. در پایان درون تابه و داخل روغن داغ سرخ می کنیم.

خواص کرفس :

کرفس گیاهی از خانواده ی چتریان است و در سراسر جهان می روید. کرفس سرشار از ویتامین B6، منیزیم، کلسیم و فسفر است. ویتامین های A و K، پتاسیم، منگنز و فیبر غذایی از دیگر مواد مفید موجود در کرفس هستند.کرفس چربی اشباع شده وکلسترول بسیار پایینی دارد. این گیاه را می توان تا هفت هفته در دمای 0 تا 2 درجه ی سانتی گراد نگه داشت؛ گیاه در این شرایط خواص غذایی خود را حفظ می کند.

برگ کرفس حاوی مقدار قابل توجهی ویتامین A (بتاکاروتن) است در حالی که ساقه کرفس منبع ویتامین هایB6,B2,B1 ویتامین C و همچنین پتاسیم، اسید فولیک، کلسیم، منیزیوم، آهن، فسفر، سدیم و چند نوع از اسیدهای امینه ضروریست. هورمونهای گیاهی موجود در گیاه کرفس به همراه روغن های ضروری آن نه تنها طعم معطری به کرفس می دهند، بلکه در کنار بقیه املاح و ویتامین ها کرفس را به معجونی تبدیل می نمایند که در حقیقت می تواند داروی هردردی باشد.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام