طرز تهیه کباب کوبیده دو رنگ - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن کباب کوبیده دو رنگ را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

روش تهیه 

<a style='color:#000' title='کباب کوبیده' href='http://www.akairan.com/ashpazi/kabab-gosht/9744.html'>کباب کوبیده</a> دو رنگ,<a style='color:#000' title='کباب کوبیده' href='http://www.akairan.com/ashpazi/kabab-gosht/9744.html'>کباب کوبیده</a> دو رنگ خوشمزه,

<a style='color:#000' title='کباب کوبیده' href='http://www.akairan.com/ashpazi/kabab-gosht/9744.html'>کباب کوبیده</a> دو رنگ

طرز تهیه کباب کوبیده دو رنگ

مواد لازم برای کوبیده مرغ :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

گوشت مرغ چرخ کرده

500 گرم

100 گرم / 200 کالری

دنبه ی گوسفند

50 گرم

100 گرم / نامشخص کالری

پیاز متوسط رنده شده آبگرفته

1 عدد متوسط

100 گرم / 36 کالری

نمک و فلفل

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

زعفران

به میزان لازم

100 گرم / 310 کالری

مواد لازم برای کوبیده گوشت :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

گوشت چرخ کرده گوسفند

500 گرم

100 گرم / 320 کالری

پیاز رنده شده آبگرفته

1 عدد متوسط

100 گرم / 36 کالری

نمک و فلفل

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

گوجه فرنگی

برای تزئین

100 گرم / 15 کالری

جعفری

برای تزئین

100 گرم / 25 کالری

ریحان

برای تزئین

100 گرم / 40 کالری

لیموترش

برای تزئین

100 گرم / 42 کالری

طرز تهیه کباب کوبیده دو رنگ :

*. به نقل از آکابانو : گوشت مرغ را همراه با دنبه چرخکرده گوسفند،پیاز رنده شده و نمک و فلفل و زعران با هم مخلوط کنید و حدود 5 دقیقه خوب ورز دهید.گوشت گوسفند را هم به همین ترتیب،با پیاز رنده شده.

*. آبگرفته و نمک و فلفل مخلوط کرده و کاملا ورز دهید.هر دو گوشت عمل آمده را جداگانه به مدت یک ساعت در یخچال نگه دارید.اکنون اول گوشت گوسفند را به سیخ بکشید و نصف دیگر سیخ را گوشت مرغ بکشید.

*. با انگشت آن را حالت دهید.کباب دو رنگ را روی کباب پز بگذارید و سیخ کباب را مرتبا پشت و رو کنید تا کباب نسوزد.بعد از پخت کباب را در ظرف کشیده و با گوجه فرنگی کباب شده و جعفری و ریحان و لیمترش تزئین کنید.

خواص زعفران :

*. زعفران چاشنی و رنگ دهنده غذا می باشد زعفران موجب کاهش چربی و کلسترول خون می گردد. زعفران آرام بخش، اشتها آور، ضد اسپاسم، پیشگیری کننده از بیماریهای قلبی و سرطان، تقویت کننده حافظه و کاهش دهنده فشار خون است. از گیاه زعفران در درمان بیماری آسم، بیماریهای پوستی، بیماری های چشم، عفونت ادراری، یرقان، پیش انداختن قاعدگی، رفع نفخ شکم ، درمان معده درد و درمان کم خونی استفاده می شود.زعفران به هضم غذا کمک می کند و تقویت کننده معده می باشد و به عنوان مسکن بویژه در دردهای لثه کاربرد دارد.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط