طرز تهیه استیک مغولی


http://cdn.akairan.com/akairan/user/10/201551518263780a.jpgمواد لازم استیک مغولی :روغن

3 قاشق چای خوری

100 گرم / 900 کالری

زنجبیل رنده شده

نصف قاشق چای خوری

100 گرم / 258 کالری

سیر خرد شده

1 قاشق غذاخوری

100 گرم / 120 کالری

سس سویا

نصف پیمانه

100 گرم / 64 کالری

آب

نصف پیمانه

100 گرم / 0 کالری

شکر قهوه ای تیره

سه چهارم پیمانه

100 گرم / 362 کالری

گوشت استیک

نیم کیلوگرم

100 گرم / 125 کالری

آرد ذرت

یک چهارم پیمانه

100 گرم / 370 کالری

پیازچه

2 عدد بزرگ

100 گرم / 3 کالریروش تهیه استیک مغولی :


*. برای تهیه سس، ابتدا 2 قاشق چای خوری روغن را روی حرارت ملایم قرار دهید.زمانی که روغن کاملاً داغ نشده، زنجبیل و سیر را داخل آن بریزید. پیش از سرخ شدن سیر، سس سویا و آب را اضافه نمایید.شکر قهوه ای را به سایر مواد بیفزایید. دمای گاز را افزایش دهید تا سس شروع به جوشیدن کند و به مدت 2 الی 3 دقیقه بجوشد و غلیظ شود. سپس آن را از روی حرارت بردارید.


*. گوشت را به تکه های کوچک، خرد نمایید.تکه های گوشت را درون آرد برنج یا آرد ذرت بریزید تا اطراف آن ها، کاملاً از آرد پوشانده شود. حدود 10 دقیقه صبر کنید تا آرد اطراف تکه های گوشت، کمی سفت شود.پیازچه ها را به طول حدود 1 الی 1.5 سانتیمتر خرد نمایید.یک پیمانه روغن را روی حرارت قرار دهید. می توانید از ماهیتابه کوچکی استفاده نمایید تا این مقدار روغن تمام سطح گوشت ها را فرا بگیرد.


*. زمانی که روغن داغ شد، تکه های گوشت را درون آن بریزید و حدود 2 دقیقه سرخ نمایید. آن ها را کمی به هم بزنید. در این زمان لازم نیست گوشت ها، به طور کامل پخته شوند، زیرا آن ها را دوباره خواهید پخت. تنها کافی است لبه گوشت ها، کمی تیره رنگ شود.بعد از مدتی، آن ها را از ماهیتابه خارج نمایید و روی دستمال های حوله ای پهن کنید تا روغن اضافی آن ها گرفته شود.روغن باقیمانده در ماهیتابه را دور بریزید.ماهیتابه را روی حرارت بازگردانید. دوباره تکه های گوشت را داخل آن بریزید تا حدود یک دقیقه حرارت ببینند.


*. سس را اضافه نمایید تا به مدت یک دقیقه همراه گوشت بجوشند.پیازچه های خرد شده را بیفزایید تا همراه سایر مواد، مدتی حرارت ببینند.سپس گوشت و پیازچه ها را به ظرف دلخواهتان منتقل نمایید. ولی سس و سایر مخلفات می بایست داخل ماهیتابه باقی بمانند و نباید سرو شوند.استیک مغولی آماده سرو است.


خواص زنجبیل :


*. برای بیماریهای ناشی از سرماخوردگی،تب ناشی از آنفلونزا،گلودرد،گرفتگیهای ناشی از قاعدگی یا سردرد،دو قاشق غذاخوری از دم کرده زنجبیل یا چندین ورق از ساقه ریشه دار تازه آنرا بخور دهید.برای درمان درد ورم مفاصل از آب،عصاره یا چای زنجبیل تازه به میزان روزانه 4 گرم مصرف کنید یا روغن آنرا روی مفصل دردناک بمالید یا ریشه تازه آنرا در ضماد داغ یا گازهای ضمادی قرار دهید و روی نقاط دارای درد بگذارید.


اختصاصی آکابانوگردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام