راحت ترین و بهترین روش پخت زبان - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن پخت زبان را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

پخت زبان,روش های پخت زبان,خواص زبان

طرز پخت زبان برای مهمانی

*. به نقل از آکابانو : زبان گاو و گوساله جزو انواع غذاهای لذیذ و مقوی و سرشار از آهن به شمار می آید و علاوه بر اینکه برای کودکان و نوجوانان در حال رشد بسیار مفید است ،می تواند غذای شیک و شکیلی برای مهمانی های شما باشد و در سفره ی غذایی خانواده جای گیرد.

*. هر زبان متوسط گاو را برای 4 نفر در نظر بگیرید و بسته به تعداد مهمانها آماده کنید به طوری که اضافه های انتهایی زبانها را جدا کرده، شسته و به همان شکل در زودپز با کمی پیاز داغ و مقداری آب که از روی زبان ها رد شده باشد،بپزید.

*. بهتر است در این مرحله به زبانها نمک نزنید تا خوب پخته شوند.پس از نیم ساعت زبانها را از زود پز در آورده و در ظرفی قرار دهید تا کمی سرد شوند و سپس پوست زبان ها را که پس از پخته شدن به راحتی جدا می شوند را برداشته.

*. آنها را با یک چاقوی تیز حلقه حلقه برش دهید.آب داخل زودپز را به همراه زبانهای حلقه شده به قابلمه ای مناسب منتقل کرده و در این مرحله ،هم می توانید به این مواد یک بسته سوپ قارچ اضافه کنید و هم می توانید.

*. از سس سفید (یک لیوان شیر،یک قاشق غذا خوری آرد سفید،کره و مقداری خامه که پس از حل کردن آرد در شیر ،روی شعله گاز خوب به هم می زنید تا قوام بیاد سپس مقداری کره و خامه اضافه می کنید) استفاده نمایید و روی شعله گاز بگذارید تا با هم پخته شوند و جا بیفتد.

خواص گوشت :

*. یکی از عوامل مؤثر در اهمیت غذایی گوشت ، وجود املاح معدنی به ویژه آهن و روی در آن است. .کم خونی ناشی از کمبود آهن در اکثر نقاط جهان اعم از کشورهای در حال توسعه و حتی توسعه یافته در بین انسان ها دیده می شود.

*. زنان به ویژه در هنگام بارداری و عادت ماهیانه و کودکان بیشتر در معرض خطر کمبود آهن قرار دارند. از آن جا که اغلب، آهن به اندازه ی کافی در بدن ذخیره نمی شود، با مصرف به اندازه ی گوشت و فرآورده های آن، می توان از بروز عوارض کمبود آهن جلوگیری کرد.

*. گوشت منبع غذایی مهمی از پروتئین ، ویتامین های گروهB و املاحی مانند آهن، روی، منیزیم و فسفر است. همچنین کمبود روی نیز با عوارضی از قبیل اختلال در رشد قدی و قوای جنسی ، اختلال در رشد جنین، سقط جنین و کم اشتهایی همراه است.

*. که در بسیاری از زنان و نوجوانان قابل مشاهده است. روی قابلیت جذب بالایی در بدن دارد.به طور خلاصه می توان گفت که گوشت ماده ی غذایی پروتئینی با ارزشی است. گوشت دارای مقدار زیادی چربی نیز هست.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط