سیب زمینی کبابی با سس قارچ یک عصرانه عالی برای روزهای سرد سال - آکابانو
در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن سیب زمینی کبابی با سس قارچ را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

طرز تهیه <a style='color:#000' title='سیب زمینی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/2751.html'>سیب زمینی</a> کبابی,طرز تهیه <a style='color:#000' title='سیب زمینی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/2751.html'>سیب زمینی</a> کبابی بدون فر,طرز تهیه <a style='color:#000' title='سیب زمینی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/2751.html'>سیب زمینی</a> کبابی شکم پر

طرز پخت سیب زمینی کبابی با سس قارچ

مواد لازم سیب زمینی کبابی با سس قارچ:

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

سیب زمینی کوچک

یک کیلوگرم

100 گرم / 75 کالری

روغن

یک قاشق غذاخوری

100 گرم / 900 کالری

نمک و فلفل

به اندازه کافی

100 گرم / 0 کالری

مواد لازم سس :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

پیاز کوچک خرد شده

یک عدد

100 گرم / 36 کالری

کره

دو قاشق غذا خوری

100 گرم / 737 کالری

قارچ خرد شده

200 گرم

100 گرم / 27 کالری

سیر خرد شده

2 حبه

100 گرم / 120 کالری

آویشن خشک

یک قاشق چایخوری

100 گرم / 276 کالری

آب مرغ

نصف پیمانه

100 گرم / 50 کالری

خامه

نصف پیمانه

100 گرم / 350 کالری

پنیر پارمیزان رنده شده

نصف پیمانه

100 گرم / 452 کالری

طرز تهیه سیب زمینی کبابی با سس قارچ :

*. سیب زمینی را در روغن، نمک و فلفل، بغلتانید، سپس روی سینی فرحاوی کاغذ روغنی پهن کنید و به مدت 20 دقیقه در فر با دمای 200 درجه سانتی گراد قرار دهید.

طرز تهیه سس :

*. کره را ذوب کرده ، پیاز و قارچ را اضافه کنید.حدود 10 دقیقه تفت دهید تا آب قارچ تبخیر شود.سیر و آویشن را اضافه کنید و یک دقیقه بپزید.آب مرغ را اضافه کنید.در این مرحله خامه رااضافه کنید.

*. مواد را به جوش بیاورید تا غلیظ شود.4 دقیقه قبل از برداشتن از روی گاز پنیر را نیز اضافه کنید.در صورت نیاز نمک و فلفل را به سیب زمینی کباب شده اضافه و سپس سرو کنید.

خواص آویشن :

*. جوشانده آویشن برای درمان اسهال و پیچش روده بسیار توصیه می شود. چای دم کرده آن را نیز برای درمان عفونت گوش میانی، نفخ و تهوع استفاده می کنند،افرادی که دچار گرفتگی و دردهای عضلانی و مفصلی به خصوص روماتیسم هستند حمام آویشن برایشان بسیار مفید است. آویشن یکی از بهترین داروهای گیاهی برای تقویت اعصاب، درمان افسردگی، خستگی و بی خوابی مفید است و مصرف آن موجب کاهش فشارخون و چربی خون می شود.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط