خوراک بامیه و گوجه فرنگی کبابی - آکابانو
,<a style='color:#000' title='کباب' href='http://www.akairan.com/ashpazi/kabab-gosht/9744.html'>کباب</a> ، <a style='color:#000' title='غذا' href='http://www.akairan.com/ashpazi/'>غذا</a>های <a style='color:#000' title='گوشت' href='http://www.akairan.com/health/taghziyeh-salem/201401297919.html'>گوشت</a>ی ،انواع <a style='color:#000' title='کباب' href='http://www.akairan.com/ashpazi/kabab-gosht/9744.html'>کباب</a> ایرانی


خوراک بامیه و گوجه فرنگی کبابی یکی از غذاهایی است که مطمئن باشید کمتر کسی آن را دیده و یا خورده است بنابراین اگر می خواهید در یک دوره همی خانوادگی ، خانواده تان را شگفت زده کنید و هنرتان را به آن ها  نشان دهید خوراک بامیه کبابی یک گزینه خوب است.

 

مواد لازم:

بامیه تازه                                            نیم کیلو
گوجه فرنگی گیلاسی یا مینیاتوری     نیم کیلو
روغن زیتون                                       2 قاشق غذاخوری
نمک                                                     1/2 قاشق چایخوری
فلفل                                                    1/2 قاشق چایخوری
ریحان تازه خرد شده                           2 قاشق غذاخوری

 

طرز تهیه:

ابتدا بامیه ها را شسته و خوب تمیز کنید.

سپس در یک ظرف بزرگ بامیه ها، گوجه های گیلاسی، روغن زیتون، نمک و فلفل را با هم مخلوط کنید.می توانید بامیه ها و گوجه های مینیاتوری را به سیخ بزنید و کباب کنید یا آنها را روی میله های آهنی کباب پز قرار بدهید. در کباب پز را گذاشته و آنها را روی حرارت 350-400 درجه فارنهایت کباب کنید.گوجه ها را به مدت 3 دقیقه و یا تا وقتی که شروع به پریدن می کنند، حرارت دهید. سپس از روی حرارت بردارید.بامیه ها را برگردانید و در کباب پز را بگذارید. آنها را به مدت 2-3 دقیقه بیشتر و یا تا وقتی که نرم و ترد شوند، حرارت دهید.بامیه ها و گوجه فرنگی ها را در ظرف دلخواه خود ریخته و روی آنها ریحان های خرد شده را بریزید.توجه کنید تا غذا سرد نشده آن را میل کنید. مواد بالا برای تهیه غذای 4 نفر می باشد.

 

منبع:kadbanoo.net

منبع : khorak.com

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام
تگها:

ويديوهاي مرتبط

ديگر ويديوهاي کانال

ديگر عکسهاي کانال