دنده کباب تنوری با سس باربیکیو - آکابانو
,دنده کباب تنوری با سس باربیکیو, دنده کباب تنوری, سس باربیکیو,کباب ، غذاهای <a style='color:#000' title='گوشت' href='http://www.akairan.com/health/taghziyeh-salem/201401297919.html'>گوشت</a>ی ،انواع کباب ایرانی


کباب دنده در بین ایرانی ها که خود در تهیه و پخت انواع کباب صاحب سبک هستند جایی ندارد. برای ملتی که عادت کرده اند تکه های قلمبه راسته را نوش جان کنند، به نیش کشیدن چند تکه استخوان که به زحمت می توان کمی گوشت و دنبه در آن یافت، جذابیت ندارد اما اگر دنده توسط یک حرفه ای آماده شده باشد، می توانید آن را یک خوراکی فوق العاده بیابید و از خوردن تکه های گوشت نرم و چرب بین دنده ها لذت ببرید. برای همین حتما از یک قصاب بخواهید که دنده را برای کباب آماده کرده و به شما بدهد. پس از آن جز طعم دار کردن و میل کردن آن کار دیگری برای شما نمی ماند.

مواد لازم :
برای 8 نفر
گوشت قرمز (گوشت دنده با استخوان)    8 تکه
نمک سیر (نمک طعم دار)                          به مقدار لازم
فلفل سیاه                                                  به مقدار لازم
سس باربیکیو                                          2 فنجان

طرز تهیه:
نمک سیر و فلفل سیاه را به دو طرف تکه های گوشت بمالید و داخل ظرف پیرکس قرار دهید.
1.5 فنجان سس باربیکیو را روی گوشت ها بریزید تا کاملا گوشت ها را بپوشاند و روی ظرف را محکم با یک تکه فویل چرب شده ببندید و به مدت سه ساعت و نیم داخل فر با دمای 150 درجه سانتیگراد (300 درجه فارنهایت) قرار دهید.
در صورت تمایل می توانید بعد از بیرون آوردن از فرف هر طرف گوشت ها را 3 تا 4 دقیقه روی منقل کباب کنید. سپس با سس باربیکیو سرو نمایید.

 

منبع:sooran.com

 

منبع : khorak.com

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط