استیک خانگی - آکابانو
در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن استیک با سس را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.
<a style='color:#000' title='استیک' href='http://www.akairan.com/ashpazi/kabab-gosht/bif-staek5.html'>استیک</a> خانگی,<a style='color:#000' title='استیک' href='http://www.akairan.com/ashpazi/kabab-gosht/bif-staek5.html'>استیک</a> خانگی,تهیه <a style='color:#000' title='استیک' href='http://www.akairan.com/ashpazi/kabab-gosht/bif-staek5.html'>استیک</a> خانگی

روش پخت استیک خانگی

مواد لازم استیک با سس :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

تکه های استیک

گوشت گوساله 6 عدد

100 گرم / 125 کالری

پیاز

1عدد

100 گرم / 5 کالری

گوجه فرنگی

1 عدد

100 گرم / 15 کالری

فلفل سبز

1 عدد بزرگ

100 گرم / 0 کالری

نمک و فلفل

به مقدار لازم

100 گرم / 0 کالری

روغن زیتون

به مقدار لازم

100 گرم / 900 کالری

سس کچاپ

به مقدار لازم

100 گرم / 115 کالری

طرز تهیه استیک با سس :

*. به نقل از آکابانو : گوشت را به تکه های نازک برش دهید.تکه های استیک را در ظرف عمق داری بریزید.پیاز، گوجه فرنگی، فلفل سبز را در مخلوط کن ریخته خوب با هم مخلوط کنید تا سس نرمی بدست آید.سپس نمک و فلفل را به آن اضافه کنید و هم بزنید.

*. سس بدست آمده را روی تکه های استیک ریخته و با دست مواد را با هم مخلوط کنید، بطوریکه تمام سطح استیک ها به سس آغشته شود.ظرف را به مدت 1 روز کامل در یخچال قرار دهید تا استیک ها مزه دار شوند.تکه های استیک را روی توری قرار داده با حرارت کم بپزید.

*. و یا از این دستگاه مخصوص استیک پز استفاده کنیددر انتهای کار کمی روغن زیتون با سس کچاپ را با هم مخلوط کرده، در حین پخت با یک برس روی استیک بکشید.استیک ها را در ظرف چیده اطراف آن را با جعفری و گوجه فرنگی خرد شده تزئین کنید.

خواص زیتون :

کاهش وزن

*. زیتون حاوی نوعی چربی است که این نوع چربی می تواند جایگزین مناسبی برای انواع چربی ها باشد به نحوی پیوندهای موجود در این نوع چربی راحت تر شکسته می شوند و مانند دیگر انواع چربی در بدن انباشته نمی شود و با مصرف زیتون می توانید به تدریج از وزن خود بکاهید و از شر چربی شکمی خلاص شوید و مقاومت انسولین را کاهش دهید.

*. کسانی که به طور منظم از روغن استفاده می کنند بیشتر تمایل به کاهش وزن دارند و به همین دلیل به ندرت می بینید که این گونه از افراد به اضافه وزن دچار باشند. مطالعات علمی نیز تایید کرده است که این افراد از سطح بالای سروتین در بدن خود برخوردارند. سروتین نوعی هورمون است که در بدن انسان احساس سیری را تقویت می کند بنابراین با مصرف زیتون می توان. روزانه تا 200 کالری کمتر انرژی وارد بدن کرد که این موجب کاهش اشتها و احساس سیری می شود.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام