کباب چنجه خانگی - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن کباب چنجه خانگی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

طرز تهیه کباب چنجه,طرز تهیه کباب چنجه در ماهیتابه,طرز تهیه کباب چنجه با گوشت گوساله

طرز تهیه کباب چنجه

مواد لازم کباب چنجه خانگی :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

گوشت تیکه شده

نیم کیلو

100 گرم / 200 کالری

پیاز

2 عدد بزرگ

100 گرم / 5 کالری

آبلیمو

1/2 لیوان

100 گرم / 5 کالری

عصاره زعفران

2 عدد

100 گرم / 310 کالری

ماست

1/2 لیوان

100 گرم / 55 کالری

طرز تهیه کباب چنجه خانگی :

*. به نقل از آکابانو : گوشت ها را به تیکه های کوچک (به اندازه گوشت خورش قیمه) خرد کنید و در یک ظرف مناسب که در هم داشته باشد تیکه های گوشت را با پیاز خرد شده و عصاره زعفران، آبلیمو، ماست خیلی خوب مخلوط کنید.

*. سپس در طرف را ببندید و 4 الی 5 ساعت اجازه دهید که مواد به خورد گوشت ها برود.سپس در یک قابلمه تقریبا گود کمی روغن بریزد و گوشت هارا به همراه مواد دیگر در روغن داغ سرخ کنید توجه کنید.

*. که مدام گوشت ها را هم بزنید که هم حسابس سرخ شوند و هم داخل آن ها هم مغز پخت شود.البته بهتر است برای سرخ کردن گوشت ها از کباب پز استفاده کنید و یا آنها را سیخ کشیده و در منقل کبابی کنید.

*. اما روش سرخ کردن در روغن هم راحت تر و هم بی دردسر تر است مطمعن باشید که گوشت شما به همان لذیذی کوشت کبابی خواهد شد. بعد گوشت هارا با گوجه فرنگی سرخ شده در کنار برنج سرو کنید.

خواص زعفران :

*. زعفران چاشنی و رنگ دهنده غذا می باشد زعفران موجب کاهش چربی و کلسترول خون می گردد. زعفران آرام بخش، اشتها آور، ضد اسپاسم، پیشگیری کننده از بیماریهای قلبی و سرطان، تقویت کننده حافظه و کاهش دهنده فشار خون است. از گیاه زعفران در درمان بیماری آسم، بیماریهای پوستی، بیماری های چشم، عفونت ادراری، یرقان، پیش انداختن قاعدگی، رفع نفخ شکم ، درمان معده درد و درمان کم خونی استفاده می شود.زعفران به هضم غذا کمک می کند و تقویت کننده معده می باشد و به عنوان مسکن بویژه در دردهای لثه کاربرد دارد.

اختصاصی آکابانو

لايک انتشار در تلگرام