کباب چنجه خانگی - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن کباب چنجه خانگی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

طرز تهیه کباب چنجه,طرز تهیه کباب چنجه در ماهیتابه,طرز تهیه کباب چنجه با <a style='color:#000' title='گوشت' href='http://www.akairan.com/health/taghziyeh-salem/201401297919.html'>گوشت</a> گوساله

طرز تهیه کباب چنجه

مواد لازم کباب چنجه خانگی :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

گوشت تیکه شده

نیم کیلو

100 گرم / 200 کالری

پیاز

2 عدد بزرگ

100 گرم / 5 کالری

آبلیمو

1/2 لیوان

100 گرم / 5 کالری

عصاره زعفران

2 عدد

100 گرم / 310 کالری

ماست

1/2 لیوان

100 گرم / 55 کالری

طرز تهیه کباب چنجه خانگی :

*. به نقل از آکابانو : گوشت ها را به تیکه های کوچک (به اندازه گوشت خورش قیمه) خرد کنید و در یک ظرف مناسب که در هم داشته باشد تیکه های گوشت را با پیاز خرد شده و عصاره زعفران، آبلیمو، ماست خیلی خوب مخلوط کنید.

*. سپس در طرف را ببندید و 4 الی 5 ساعت اجازه دهید که مواد به خورد گوشت ها برود.سپس در یک قابلمه تقریبا گود کمی روغن بریزد و گوشت هارا به همراه مواد دیگر در روغن داغ سرخ کنید توجه کنید.

*. که مدام گوشت ها را هم بزنید که هم حسابس سرخ شوند و هم داخل آن ها هم مغز پخت شود.البته بهتر است برای سرخ کردن گوشت ها از کباب پز استفاده کنید و یا آنها را سیخ کشیده و در منقل کبابی کنید.

*. اما روش سرخ کردن در روغن هم راحت تر و هم بی دردسر تر است مطمعن باشید که گوشت شما به همان لذیذی کوشت کبابی خواهد شد. بعد گوشت هارا با گوجه فرنگی سرخ شده در کنار برنج سرو کنید.

خواص زعفران :

*. زعفران چاشنی و رنگ دهنده غذا می باشد زعفران موجب کاهش چربی و کلسترول خون می گردد. زعفران آرام بخش، اشتها آور، ضد اسپاسم، پیشگیری کننده از بیماریهای قلبی و سرطان، تقویت کننده حافظه و کاهش دهنده فشار خون است. از گیاه زعفران در درمان بیماری آسم، بیماریهای پوستی، بیماری های چشم، عفونت ادراری، یرقان، پیش انداختن قاعدگی، رفع نفخ شکم ، درمان معده درد و درمان کم خونی استفاده می شود.زعفران به هضم غذا کمک می کند و تقویت کننده معده می باشد و به عنوان مسکن بویژه در دردهای لثه کاربرد دارد.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط