کباب قفقازی - طرز تهیه کباب قفقازی مخصوص - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن کباب قفقازی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

طرز تهیه کباب قفقازی,طرز تهیه کباب قفقازی,روش تهیه کباب قفقازی

طرز تهیه جوجه کباب قفقازی

مواد لازم کباب قفقازی :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

راسته یا فیله گوساله

300 گرم

100 گرم / 200 کالری

سینه مرغ

300 گرم

100 گرم / 200 کالری

ماست یا خامه

1/3 لیوان

100 گرم / 55 کالری

روغن زیتون

1/6 لیوان

100 گرم / 900 کالری

پیاز

2 عدد

100 گرم / 5 کالری

فلفل دلمه ای

3 عدد

100 گرم / 15 کالری

نمک و فلفل

مقدار لازم

100 گرم / 0 کالری

طرز تهیه کباب قفقازی :

*. به نقل از آکابانو : به نقل از آکابانو : ماست ، روغن زیتون و فلفل را داخل کاسه ای بریزید و مخلوط کنید.گوشت گوساله و سینه مرغ را به تکه های درشت و یک اندازه برش بزنید و داخل کاسه ای بریزید.

*. سس ماست را به آن اضافه و خوب مخلوط کنید سپس روی کاسه را بپوشانید و 2-4 ساعت داخل یخچال استراحت دهید.پس از استراحت به صورت یکی در میان گوشت و مرغ را به سیخ بکشید.

*. بین آنها تکه های فلفل دلمه ای و پیاز قرار قرار دهید سپس سیخ ها را روی کباب پز بگذارید و کباب کنید ( در طول پخت روی کباب را با کره برس بکشید و نمک بپاشید ) ، میتوانید داخل فر با حرارت بالا نیز کباب ها را آماده کنید.

خواص فلفل دلمه ای :

مواد معدنی و عناصر مغذی اش

*. فلفل دلمه ای حاوی میزان زیادی املاح و مواد معدنی است: این سبزی حاوی آهن، مس، کلسیم، پتاسیم، فسفر، منیزیم و زینک می باشد. گوشت و پوست فلفل دلمه ای حاوی میزان بالای ترکیبات آنتی اکسیدانی است: یعنی کاروتنوئیدها و فلاوونوئیدها. فلفل دلمه ای قرمز نیز به نوبه خود منبع فوق العاده بتاکاروتن و کریپتوگزانتین می باشد که این دو ترکیب پیش ساز ویتامین A محسوب می شوند.لیکوپن یکی دیگر از ترکیبات آنتی اکسیدانی فلفل دلمه ای است که برای بدن بسیار مفید است. علاوه بر این ها باید بدانید.

*. که فلفل دلمه ای سرشار از فیبرهای غذایی است. فیبرهای غذایی در معده حجیم شده و بخش زیادی از آن را اشغال می کنند برای همین هم سیری زودهنگام و البته طولانی مدتی ایجاد می کنند. به همین دلیل هم میل به پرخوری کاهش پیدا می کند. از این گذشته فیبرها باعث عبور راحت مدفوع از روده ها شده و با مشکل یبوست مقابله می کنند.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط