جوجه کباب - طرز تهیه جوجه کباب تابه ای - آکابانو

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن جوجه کباب تابه ای را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

طرز تهیه <a style='color:#000' title='جوجه کباب' href='http://www.akairan.com/ashpazi/kabab-gosht/10858.html'>جوجه کباب</a>,طرز تهیه <a style='color:#000' title='جوجه کباب' href='http://www.akairan.com/ashpazi/kabab-gosht/10858.html'>جوجه کباب</a> ترش,طرز تهیه <a style='color:#000' title='جوجه کباب' href='http://www.akairan.com/ashpazi/kabab-gosht/10858.html'>جوجه کباب</a> لاری

طرز تهیه جوجه کباب در فر برقی

مواد لازم جوجه کباب تابه ای :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

فیله مرغ

400 گرم

100 گرم / 200 کالری

فیله گوسفند یا گوساله

400 گرم

100 گرم / 32- کالری

زعفران دمکرده

2 قاشق چایخوری

100 گرم / 310 کالری

پیاز

1 عدد

100 گرم / 5 کالری

ماست یا دوغ

8 قاشق غذاخوری

100 گرم / 55 کالری

روغن

8 قاشق غذاخوری

100 گرم / 900 کالری

کره

به مقدار لازم

100 گرم / 737 کالری

نمک و فلفل

به مقدار لازم

100 گرم / 0 کالری

طرز تهیه جوجه کباب تابه ای :

به نقل از آکاایران : فیله مرغ خرد شده را داخل کاسه ای بریزید و به آن پیاز خرد شده ، سیر رنده شده ، زعفران دم کرده ، آبلیمو ، ماست یا دوغ اضافه و خوب مخلوط کنید ، روی کاسه را بپوشانید.

2 ساعت داخل یخچال استراحت دهید.داخل ماهیتابه کمی روغن بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید ، تکه های مرغ مزه دار شده را اضافه کنید و در قابلمه را ببندید تا مرغ آب بیندازید و مغز پخت شود.

پس از چند دقیقه در قابلمه را بردارید و مرغ را تفت دهید تا خوب برشته و طلایی شود.در انتهای پخت کره را به جوجه کباب اضافه کنید و همراه با نان ، برنج ، سالاد و … سرو نمایید.

خواص زعفران :

مصرف زعفران در پیشگیری از بروز افسردگی موثر است. بر اساس تحقیقات امروزی نیز نتیجه گرفته شده است که زعفران دارای خواص ضد افسردگی است و این در حالی است که بر اساس تب سنتی به زعفران خواص فرح بخشی و خنده آوری نیز نسبت داده اند. بر طبق نتایج این تحقیقات استفاده از زعفران در غذا و نوشیدن حداقل یک فنجان چای زعفران برای تمدد اعصاب توصیه می شود. زعفران افزایش دهنده تمرکز حواس است و در پیشگیری از آلزایمر و پارکیسون موثر می باشد زعفران در درمان دردهای عصبی و کم خوابی موثر می باشد.

اختصاصی آکاایران

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط