کباب لری - طرز تهیه کباب بختیاری سنتی - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن کباب بختیاری را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

طرز تهیه کباب بختیاری,طرز تهیه کباب بختیاری در تابه,طرز تهیه کباب بختیاری با سیخ چوبی

طرز تهیه کباب بختیاری در فر

مواد لازم کباب بختیاری :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

فیله مرغ

400 گرم

100 گرم / 200 کالری

فیله گوسفند یا گوساله

400 گرم

100 گرم / 32- کالری

زعفران دمکرده

2 قاشق چایخوری

100 گرم / 310 کالری

پیاز

1 عدد

100 گرم / 5 کالری

ماست یا دوغ

8 قاشق غذاخوری

100 گرم / 55 کالری

روغن

8 قاشق غذاخوری

100 گرم / 900 کالری

کره

به مقدار لازم

100 گرم / 737 کالری

نمک و فلفل

به مقدار لازم

100 گرم / 0 کالری

طرز تهیه کباب بختیاری :

*. به نقل از آکابانو : فیله های مرغ و گوسفند یا گوساله را به صورت درشت خرد کنید و داخل کاسه ای بریزید.پیاز را خلالی خرد کنید سپس پیاز ، زعفران دم کرده ، ماست ، روغن ، نمک و فلفل را اضافه و خوب مخلوط کنید ، روی کاسه را بپوشانید و 2 ساعت داخل یخچال استراحت دهید.

*. پس از استراحت به صورت یکی در میان فیله مرغ و گوشت را به سیخ بکشید و روی آتش مستقیم یا در فر کباب کنید ، مقداری کره را ذوب کنید و در طول کار با برس روی کباب بزنید ، همزمان مقداری گوجه یا فلفل را کباب کنید و همراه با کباب بختیاری سرو کنید.

خواص ماست :

*. ماست انسان را از امراضی همانند اگزما و کهیر حفظ می کند و به علت داشتن فسفر تقویت کننده حافظه است.ماست به علت داشتن ویتامین D ، استخوانها را محکم می کند.این ماده غذایی نیرو ، نشاط ، مقاومت و چابکی به فرد می دهد و دستگاه بدن را از سموم پاک می کند. به همین دلیل است که در تمام بیماریها ، خوردن آن را تجویز می کنند.

*. ماست به روده ها کمک می کند تا به حال عادی خود برگردند؛ باکتریهای مضر را از روده ها خارج می کند و در نتیجه هضم و جذب غذا آسان می شود.کلسیم موجود در ماست برای سالخوردگان بی اندازه مفید است و این اشخاص که همیشه از عفونتهای روده ای خود می نالند اگر بطور مرتب ماست بخورند گاز و عفونت روده آنها به کلی برطرف خواهد شد.ماست بهترین دارو برای معده است، زیرا علاوه بر اثرات درمانی که در یبوستهای مزمن و اسهال دارد باکتری های مفیدی در معده تولید می کند که برای سلامت بسیار مفید است.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط