کباب زعفرانی - طرز تهیه کباب رول زعفرانی و کباب کوبیده نگینی - آکابانو

آکایران : 

,کباب,رول,زعفرانی,کباب ، غذاهای گوشتی ،انواع کباب ایرانی

آکابانو: کباب زعفرانی

 

کباب نگینی و کباب رول زعفرانی

 

بنا به گزارش آکابانو : گوشت گوساله 350 گرم  .  گوشت قلوه گاه گوسفند 350 گرم  .  سینه مرغ 4 عدد

پیاز 2 عدد  .  زعفران دم شده 2 قاشق غذاخوری  .  تخم مرغ 1 عدد  .  آبلیمو و نمک و فلفل سیاه مقداری

 

طرز تهیه کباب کوبیده : پیازها را رنده کنید و آب آن را بگیرید ؛ گوشت گوساله و گوسفند را چرخ کنید و داخل کاسه ای بریزید و پیاز ، تخم مرغ ، 1 قاشق غذاخوری زعفران دم شده ، نمک و فلفل سیاه را اضافه کنید و خوب ورز دهید تا گوشت حالتی یکدست و چسبنده پیدا کند سپس داخل ظرف دربسته به مدت 2 ساعت داخل یخچال قرار دهید تا مزه دار شود.

 

,کباب,رول,زعفرانی,کباب ، غذاهای گوشتی ،انواع کباب ایرانی

 

طرز تهیه کباب رول : سینه های مرغ را از پهنا به 2 – 3 قسمت برش بزنید و با استیک کوب بکوبید تا پهن و نازک شود ( همانند شنیتسل مرغ ) ، 1 قاشق باقی مانده زعفران دم شده ، مقداری روغن زیتون یا روغن مایع ، مقداری آبلیمو ، نمک و فلفل را باهم مخلوط کنید و سینه های مرغ را 30 دقیقه داخل این مواد استراحت  دهید تا مزه دار شوند.

 

,کباب,رول,زعفرانی,کباب ، غذاهای گوشتی ،انواع کباب ایرانی

 

پس از این مدت زمان 1/3 سینه های مرغ را برای کباب نگینی کنار بگذارید و بقیه را برای کباب رول استفاده کنید ، داخل هر سینه مرغی که پهن کرده اید مقداری از مایه کباب کوبیده بریزید و رول کنید سپس سیخ را از مرکز آن عبور دهید ( میتوایند برای جلوگیری از خروج مواد دو سر سینه مرغ را با خلال چوبی محکم کنید ).

 

,کباب,رول,زعفرانی,کباب ، غذاهای گوشتی ،انواع کباب ایرانی

 

طرز تهیه کباب نگینی : باقی مانده مایه کباب کوبیده را برای کباب نگینی مورد استفاده قرار دهید ، مقداری از مایه کباب کوبیده بردارید و با دست روی سیخ بگذارید و با انگشت روی کباب ها را خط بیندازید ، سینه های مرغ را به قطعات کوچک خرد کنید و لابلای خط ها را با آن پر کنید ( مقداری سینه مرغ بگذارید و دو طرف آن را با مایه کوبیده پوشش دهید ، تنها یک طرف کباب را نگینی کنید ).

 

کباب ها را روی اتش ذغال یا داخل فر آماده کنید ( برای تهیه کوبیده نگینی از آتش تند و برای کباب های رول از آتش ملایم استفاده کنید ) ، پس از اینکه کباب ها آماده شد در ظرف بکشید و همراه با برنج یا نان ، مقداری کره آب شده ، گوجه کبابی ، جعفری و … تزیین و سرو کنید.

 

لايک انتشار در تلگرام