طرز تهیه ته چین کباب کوبیده(شیک و کجلسی) - آکابانو
در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن ته چین کباب کوبیده را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

مواد لازم ته چین کباب کوبیده :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

برنج

3پیمانه

100 گرم / 360 کالری

گوشت

(گوشت آماده برای کباب) 200گرم

100 گرم / 240 کالری

ماست

2قاشق غذاخوری

100 گرم / 55 کالری

روغن مایع

2قاشق غذاخوری

100 گرم / 900 کالری

زعفران

یک قاشق غذاخوری

100 گرم / 310 کالری

گلاب

1قاشق غذاخوری

نامشخص

هل

(پودر) به میزان لازم

100 گرم / 320 کالری

گوجه فرنگی

به میزان لازم

100 گرم / 15 کالری

آب

1چهارم پیمانه

100 گرم / 0 کالری

کره

50گرم

100 گرم / 737 کالری

طرز تهیه ته چین کباب کوبیده :

*. به نقل از آکابانو : برنج رو حتما به مدت 2 ساعت با آب و مقدار کمی گلاب(جدای از مواد اولیه)خیس کنید.برنج رو با مقداری نمک و روغن داخل قابلمه به مرحله آبکشی برسونید و آبکش کنید.200گرم گوشت رو برای کباب آماده کنید.

*. (با پیاز،تخم مرغ،فلفل،نمک،زردچوبه،زعفران و ... مخلوط کنید و خوب ورز بدید).قالب مناسبی رو انتخاب کنید و خوب چربش کنید.اول گوجه رو پوست بگیرید و حلقه ای برش بزنید و بعد اون رو ته قالب قرار بدید.گوشت رو به شکل دلخواه دربیارید.

<a style='color:#000' title='ته چین' href='http://www.akairan.com/ashpazi/amoozesh-polo/tahchin-ha.html'>ته چین</a> <a style='color:#000' title='کباب تابه ای' href='http://www.akairan.com/ashpazi/charkhgosht1/2013425112715.html'>کباب تابه ای</a>,<a style='color:#000' title='ته چین' href='http://www.akairan.com/ashpazi/amoozesh-polo/tahchin-ha.html'>ته چین</a> <a style='color:#000' title='کباب کوبیده' href='http://www.akairan.com/ashpazi/kabab-gosht/9744.html'>کباب کوبیده</a>,<a style='color:#000' title='ته چین' href='http://www.akairan.com/ashpazi/amoozesh-polo/tahchin-ha.html'>ته چین</a> کباب

ته چین کباب کوبیده قالبی

*. روی گوجه ها بذارید.حالا ماست،روغن مایع،زعفران و گلاب و مقداری پودر هل سبز رو با یک پیمانه از برنج آبکش شده مخلوط کنید.اون رو روی گوشت بریزید و با پشت قاشق کاملا صاف کنید.برنج سفید آبکش شده رو هم روی مواد بریزید.

*. با قاشق خوب صاف کنید.1چهارم پیمانه آب جوش رو با 50 گرم(یک قالب کوچک)کره مخلوط کنید و اون رو روی همه قسمتهای برنج بریزید.روی قالب فویل بکشید و یک ساعت اون رو داخل فری که از قبل با دمای 180 درجه سانتی گراد گرم شده قرار بدید.

نکات:

*. زیبا ترین قالب برای این کار قالب گل آفتابگردان هست ولی از همه نوع قالبی میتونید استفاده کنید.

*. اگر قالب ندارید از یک تابه برای تهیه این کار استفاده کنید ولی دقیقا به همین روش.

*. سعی کنید اول گوجه و گوشت رو داخل قالب بذارید و بعد برنج رو آبکش کنید چون اگر برنج آبکش شده سرد بشه برنج به خوبی دم نمیکشه.

*. اگر دوست دارید مقدار بیشتری از برنج رو به صورت ته چین زعفرانی تهیه کنید.

خواص هل :

*. نوشیدن دم کرده ی داغ آن موجب تسکین کولیت، سوءهاضمه، باد نفخ، حالت تهوع و بی حالی شده و مانع ترشح زیاد اسید معده می شود. یکی از خواص ویژه و بسیار ارزشمند هل، جلوگیری از تشکیل خلط در گلو است. از این رو می توان آن را به محصولات لبنی و پودینگ ها افزود تا اثر شیر را که موجب تشکیل خلط در گلو می شود خنثی کرده و به هضم آن نیز کمک کند. دانه های هل خاصیت داروی اکسپکتورانت را دارد و سینوس ها و برونش ها، بینی و سینه را از خلط و ترشحات اضافی پاک می کنند. هل چنان که ذکر شد خواص گرمابخش و انرژی زا دارد از این رو به بهبود روحیه و بازیابی انرژی و توان از دست رفته کمک می کند، اضطراب و نگرانی را کاهش می دهد و در رفع افسردگی موثر است.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط