مرغ اسپایسی - طرز تهیه مرغ اسپایسی در منزل - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن مرغ اسپایسی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

طرز تهیه مرغ اسپایسی,طرز تهیه مرغ اسپایسی رستورانی,طرز تهیه مرغ اسپایسی در فر

طرز تهیه مرغ اسپایسی

مواد لازم مرغ اسپایسی :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

مرغ

1 عدد

100 گرم / 200 کالری

پودر سوخاری

2 لیوان

100 گرم / 0 کالری

آرد گندم

1 لیوان

100 گرم / 360 کالری

ادویه

( مخلوط نمک ، فلفل ، دارچین ، پودر سیر ) 2 قاشق غذاخوری

100 گرم / 0 کالری

آبلیمو

2 قاشق غذاخوری

100 گرم / 5 کالری

طرز تهیه مرغ اسپایسی,طرز تهیه مرغ اسپایسی رستورانی,طرز تهیه مرغ اسپایسی در فر

طرز تهیه مرغ اسپایسی در فر

طرز تهیه مرغ اسپایسی :

*. به نقل از آکابانو : مرغ را به تکه های مناسب تقسیم کنید سپس تکه های مرغ را با 2 لیوان و کمی نمک و فلفل بپزید ( نیم پز کنید ) سپس مرغ های نیم پز شده را درون مخلوط ادویه ( نمک ، فلفل ، پودر سیر ، دارچین ) بغلطانید و 10 دقیقه بگذارید مرغ درون ادویه بماند.

*. تکه های مرغ را درون سبدی توری بریزید ( سبدهای مخصوص سرخ کردن ) ، درون ظرف بزرگی آب یخ بریزید ( آب باید همراه با تکه های یخ باشد ) سپس سبد حاوی مرغ ها را به مدت 5 ثانیه درون آب یخ فرو ببرید تا به مرغ ها شوک وارد شود.

طرز تهیه مرغ اسپایسی,طرز تهیه مرغ اسپایسی رستورانی,طرز تهیه مرغ اسپایسی در فر

طرز تهیه مرغ اسپایسی در فر

*. آرد و پودر سوخاری را درون کاسه ای با فلفل و پودر سیر و هر ادویه دیگری که دوست دارید مخلوط کنید ؛ مرغ ها را پس از شوک دادن درون مخلوط آرد و ادویه بغلطانید سپس در روغن داغ فراوان سرخ کنید تا مرغ ها طلایی و برشته شوند.

*. مرغ ها را پس از خروج از روغن روی توری یا دستمال کاغذی قرار دهید تا روغن اضافی برود سپس درون ظرف بریزید و بهمراه افزودنی های دلخواه سرو کنید.

*. نکته ها : چنانچه از سینه مرغ استفاده میکند نیازی به پخت اولیه ( نیم پز کردن ) نمیباشد و فقط باید سینه مرغ را کاملا باز کنید ، برای ادویه میتوانید از انواع چاشنی های مورد علاقه در طعم دار کردن مرغ استفاده کنید.

خواص دارچین :

*. یکی از خواص دارچین به دلیل طبیعت گرم آن، افزایش دهنده قوای جنسی است. کاهش اثرات منفی غذاهای پرچرب. رژیم غذایی پر دارچین می تواند اثرات منفی خوراکیهای پرچربی را کاهش دهد. دارچین، به جز درمان اختلال های گوارشی، خاصیت آرامش بخشی دارد. دارچین قند و کلسترول خون را کنترل می کند و از آن برای درمان سوء هاضمه، درد و نفخ معده و اسهال استفاده می شود. افرادی که آلرژی دارند نباید از مصرف دارچین در غذاهای خود پرهیز کنند زیرا موجب تشدید آلرژی نمی شود. دارچین، رمز جوانی است، مصرف روزانه آن انسان را سلامت و جوان نگه می دارد .

منبع : ایران کوک

گردآوری : آکابانو

لايک انتشار در تلگرام