طرز تهیه گالانتین مرغ کامل - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن گالانتین مرغ کامل را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

آموزش 

گالانتین مرغ,دستور تهیه 

گالانتین مرغ,تهیه 

گالانتین مرغ

آموزش گالانتین مرغ

مواد لازم گالانتین مرغ کامل :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

مرغ درشت

( بدون چربی و پارگی پوست) 1 عدد

100 گرم / 200 کالری

نخود سبز

1 فنجان

100 گرم / 92 کالری

زرده تخم مرغ

2 عدد

100 گرم / 339 کالری

قارچ سفید

خرد شده 250 گرم

100 گرم / 27 کالری

پیاز متوسط

3 عدد

100 گرم / 5 کالری

جعفری

خرد شده 1/2 فنجان

100 گرم / 25 کالری

خلال بادام

بو داده 2 قاشق سوپخوری

100 گرم / 612 کالری

خلال پسته

2 قاشق سوپخوری

100 گرم / 680 کالری

کره

50 گرم

100 گرم / 737 کالری

مغز نان باگت

(مغز نان در نصف پیمانه شیر خیس و نرم شود) 1 عدد

100 گرم / 264 کالری

روغن

سرخ کردنی

100 گرم / 900 کالری

سبزی معطر

(نعناع، ترخان و پیازچه) یک دسته

100 گرم / سبزی معطر کالری

ادویه کاری

به دلخواه

100 گرم / 0 کالری

طرز تهیه گالانتین مرغ کامل :

*. 2 عدد پیاز را خرد کنید و در تابه با 3 قاشق روغن آن را سرخ کنید. قارچ را به پیاز افزوده و کمی سرخ کنید. مواد را از روی حرارت بردارید و جعفری خرد شده، خلال بادام، خلال پسته و مغز نان خیس شده در شیر را همراه با کره و زرده تخم مرغ داخل تابه بریزید و مواد را خوب باهم مخلوط کنید.

آموزش 

گالانتین مرغ,دستور تهیه 

گالانتین مرغ,تهیه 

گالانتین مرغ

آموزش گالانتین مرغ

مرغ را حاضر کنید تا تمام استخوانهای بدن آن را بیرون بیاورید. به این صورت عمل کنید :

*. نوک بال مرغ را قطع کنید. پارگی زیر شکم مرغ را بدوزید. با نوک کارد از زیر گردن تا انتهای ده چجاک عمیقی بدهید. با احتیاط گوشتهای پشت مرغ را از استخوان جدا کنید و مفصل ران را از استخوان پشت قطع کنید.

*. گوشت های ماهیچه را از استخوان جدا نموده و استخوان ماهیچه و ران را خارج کنید.گوشت های سینه را از استخوان جدا کنید و مفصل بال را ببرید.استخوان پشت و سینه را بیرون بیاورید و گردن مرغ را نیز خارج کنید. در نهایت فقط استخوانهای بال می ماند.

*. مرغ را بشوئید و خشک کنید.کمی نمک و فلفل روی سطح مرغ بپاشید و سپس از موادی که قبلا آماده کرده بودید در رانهای مرغ فرو ببرید. بقیه مواد را روی بدنه مرغ بریزید و پشت آن را با نخ و سوزن بدوزید به طوری شکل اولیه خود را پیدا کند.

*. استخوان های مرغ را قطعه قطعه کنید. 1 عدد پیاز را خرد کنید و با دسته سبزیجات معطر و کمی سیر درون یک قابلمه بزرگ بریزید.مرغ را روی آنها قرار دهید و یک لیوان آب و کمی نمک و فلفل روی آن بریزید. قابلمه را روی حرارت ملایم قرار دهید تا مرغ آرام آرام بپزد.

*. هنگامی که مرغ پخت، آن را بیرون بیاورید و نخهای اضافه را بچینید. آب مرغ را در یک شیر جوش بریزید و با ادویه کاری کمی جوش بدهید. مرغ را در ظرف سرو غذا ریخته و از سس مرغ روی آن بریزید و با نخود سبز تزئین نمایید.

*. نکته : گالانتین مرغ را می توانید قبل از سرو کردن به برش بزنید و آن را به صورت لقمه ای میل کنید. گالانتین را می توانید با فیله مرغ به صورت رولی درست کنید. برای پخن گالانتین از فر هم می توانید استفاده کنید.

خواص بادام :

*. حاوی مقداری قند صمغ کلسیم فسفر آهن و سایر مواد معدنی و سفیده ای می باشد . در نتیجه نرم کننده گلو ، مقوی مغز و سلسله اعصاب است. بادام مسکن سوزش و دردهای مجاری ادرار است. مقوی معده و سینه و پاک کننده روده است. برای بینایی مفید است.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط