استیک پارمیجانا - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن استیک پارمیجانا را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

تهیه 

<a style='color:#000' title='استیک' href='http://www.akairan.com/ashpazi/kabab-gosht/bif-staek5.html'>استیک</a> پارمیجانا,روش تهیه 

<a style='color:#000' title='استیک' href='http://www.akairan.com/ashpazi/kabab-gosht/bif-staek5.html'>استیک</a> پارمیجانا,<a style='color:#000' title='استیک' href='http://www.akairan.com/ashpazi/kabab-gosht/bif-staek5.html'>استیک</a> پارمیجانا خوشمزه

طرز تهیه استیک پارمیجانا

مواد لازم استیک پارمیجانا :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

گوشت فیله گوساله

۴ برش نازک

100 گرم / 200 کالری

آرد

مقداری برای غلظت

100 گرم / 360 کالری

آرد سوخاری

مقداری برای غلظت

100 گرم / 35 کالری

کره

۳۰ گرم

100 گرم / 737 کالری

روغن

۶۰ میلی لیتر

100 گرم / 900 کالری

سس گوجه فرنگی

۱۰۰ گرم

100 گرم / 89 کالری

پنیر پارمیزان

۵۰ گرم

100 گرم / 452 کالری

پنیر موتزارلا

۷۵ گرم

100 گرم / 289 کالری

تخم مرغ

زده شده عدد

100 گرم / 147 کالری

نمک و فلفل

به میزان دلخواه

100 گرم / 0 کالری

طرز تهیه استیک پارمیجانا :

*. به نقل از آکابانو : آرد تخم مرغ و آرد سوخاری را هر کدام در ظرف های جداگانه می ریزیم. گوشت ها را ابتدا در آرد سفید،بعد در تخم مرغ و سپس در آرد سوخاری غلتانده و به مدت یک ساعت در ظرفی داخل یخچال قرار می دهیم.

*. فر را با حرارت ۱۸۰ درجه سانتیگراد گرم می کنیم. مخلوط کره و روغن را با هم در تابه گرم کرده و گوشت ها را نمک و فلفل زده و در آن سرخ می کنیم(باید هر دو سمت گوشت کاملا سرخ شود).بعد گوشت ها را در ظرف فر قرار داده و یک قاشق سس گوجه فرنگی روی آن می ریزیم.

خواص تخم مرغ :

*. تخم مرغ حاوی تمامی املاح برای تأمین سلامتی فرد است. به خصوص اینکه منبع بسیار خوب ید و فسفر می باشد که ید برای ساخت هورمون تیروئیدی و فسفر برای رشد بهتر و سلامتی استخوان های بدن لازم می باشند.

*. املاح مهم دیگری که در تخم مرغ وجود دارند شامل: روی، سلنیم، آهن و کلسیم می باشند.روی باعث بهبود زخم، بلوغ و رشد بهتر می شود و عفونت را نیز از بین می برد.

*. سلنیم نیز یکی از آنتی اکسیدان های مهم می باشد و رادیکال های آزاد ناشی از سوخت ناقص چربی ها را در بدن از بین می برد و می تواند بر علیه عوامل ایجادکننده سرطان نقش داشته باشد.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام