خوراک گوشت گوساله با آبلیموی تازه - آکابانو


http://cdn.akairan.com/akairan/user/10/20155913274450a.jpgمواد لازم خوراک گوشت گوساله با آبلیموی تازه برای ۸ نفر:گوشت سردست گوساله جوان

۵/۱ کیلوگرم

100 گرم / 200 کالری

هویج متوسط

۲ تا ۳ عدد

100 گرم / 30 کالری

گوجه فرنگی متوسط

۳ تا ۴ عدد

100 گرم / 15 کالری

لیموترش

۳ تا ۴ عدد

100 گرم / 42 کالری

سیر

۳ تا ۴ پر

100 گرم / 120 کالری

نعناع و ترخان خرد کرده

۲ قاشق سوپخوری

100 گرم / 43 کالری

کره

۱۰۰ گرم

100 گرم / 737 کالری

پیاز ریز سفید

۵۰۰ گرم

100 گرم / 36 کالری

روغن مایع

۳ تا ۴ قاشق سوپخوری

100 گرم / 900 کالری

آرد گندم

۱ قاشق سوپخوری

100 گرم / 360 کالری

نمک و فلفل

بقدر کافی

100 گرم / 0 کالریطرز تهیه خوراک گوشت گوساله با آبلیموی تازه :


*. گوشت را در قطعات کوچک نازک ورقه می کنیم.روغن مایع را در ظرف مناسبی می ریزیم و روی آتش ملایم می گذاریم تا گرم شود.ورقه های گوشت را در روغن می اندازیم و حرارت را ملایم می کنیم.در ظرف را می بندیم تا آب گوشت کشیده شود.گوشت را بهم می زنیم تا کمی سرخ گردد.۱ لیوان آب را با سبزی های خرد شده.


*. سیر کوبیده در داخل گوشت می ریزیم.وقتی گوشت کمی پخت،هویج را پوست کنده،حلقه حلقه می بریم.پیاز را هم پوست کنده می شوییم.هویچ و پیاز خرد شده را داخل گوشت می ریزیم و در ظرف را می گذاریم تا گوشت و سبزیها پخته شود ولی له نشود.روی گوجه فرنگیها آبجوش می ریزیم و پوست آنها را گرفته،خرد می کنیم.


*. آرد را با کره کمی سرخ می نماییم و در اواخر طبخ داخل گوشت می ریزیم.کمی نمک و فلفل،و آب دو عدد از لیموها را گرفته،داخل گوشت می ریزیم.گوجه فرنگی های خرد شده را به آن اضافه می کنیم و بهم می زنیم.بعد از دو تا سه جوش خوراک را در ظرف می کشیم و ۱ عدد لیموترش را پوست کرده،به شکل حلقه های نازک می بریم و روی گوشت می چینیم.خواص هویج :


*. آب هویج همچنین دارای مقادیر زیادی ویتامین C است. یک لیوان آب هویج، 35 درصد ویتامین C مورد نیاز در روز را تامین می‏کند.ویتامین C دارای نقش‏های متعددی در بدن است، از جمله برای ساخت کلاژن ( نوعی پروتئین غیرمحلول) در غشاهای موکوسی، پوست، استخوان‏ها و دندان‏ها ضروری است. همچنین یک آنتی اکسیدان قوی است.


اختصاصی آکابانوگردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام