خوراک گوشت و نخود با کاری - آکابانو


http://cdn.akairan.com/akairan/user/10/2015591463350a.jpg*. کاری ادویه ای مخلوط است که از ترکیب ادویه های معطر با نسبت های مختلف، بسته به محل تولید کاری و با میزان تندی متنوع ساخته می شود. کاری اغلب از ترکیب ادویه جاتی از قبیل فلفل قرمز، دارچین، تخم گشنیز، زیره، هل، تخم شنبلیله و رازیانه تهیه می شود.


خوراک گوشت و نخود با کاری :


*. یک قاشق سوپخوری روغن مایع،یک عدد سیر کوبیده،دو قاشق چایخوری پودر کاری۴۰۰، گرم گوشت فیله گوسفند خرد شده به صورت نوارهای باریک،یک عدد پیاز متوسط خلال شده۱۵۰، گرم لوبیا سبز۳۰۰، گرم نخود پخته،دو عدد گوجه فرنگی کوچک خرد شده۵۰۰، گرم اسفناج خرد شده، یک قاشق چایخوری آرد ذرت،دو سوم پیمانه آب،یک عدد قرص سوپ با طعم گوشت روغن را در تابه بزرگی داغ کنید و سیر و کاری را در آن ریخته تفت دهید. گوشت را در آن ریخته و تفت دهید تا کاملاً سرخ شده و برشته شود. گوشت را از تابه خارج کرده و کنار بگذارید.

*. لوبیا را با مقدار خیلی کمی آب بپزید به طوری که فقط ترد شود. پیاز و لوبیا را که پس از پخت از صافی ریخته و آب اضافی آن را گرفته اید در تابه بریزید و تفت دهید تا پیاز نرم شود. گوشت را همراه با نخود، گوجه فرنگی و اسفناج به آنها اضافه کنید. آرد ذرت را در آب حل کنید، قرص سوپ را خرد کنید و در مخلوط آب و آرد ذرت بریزید و همه را در تابه به غذا بیفزایید. درحالی که غذا را گاهی هم می زنید بگذارید به جوش آمده و آنقدر بجوشد تا مقدار کمی از آب باقی مانده و غلیظ شود. سپس در ظرف مناسب ریخته و سرو کنید.خواص شنبلیله :


*. شنبلیله بطور کلی شفادهنده بیماریهای روحی و جسمی است وحتی اثرات مفیدی در اشخاص مبتلا به مرض قند و سل ریوی و استخوانی درد . در قدیم شنبلیله برای مداوای بیماری قند بکار می رفته است دانه شنبلیله با این همه خواص مفید دارای بوی ناپسند است بنابراین برای استفاده از آن دانه در شده آنرا با مواد معطر باید مخلوط نمود که بوی بد آن را تا اندازه ای برطرف کنند .اختصاصی آکابانوگردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط