رولت گوشت سه - آکابانو<a style='color:#000' title='رولت گوشت' href='http://www.akairan.com/ashpazi/kabab-gosht/10863.html'>رولت گوشت</a>,رولت,انواع رولت


مواد لازم رولت گوشت :گوشت چرخ کرده گوساله

۵۰۰ گرم

100 گرم / 200 کالری

پیاز

۲ عدد

100 گرم / 5 کالری

تخم مرغ آبپز

۳ عدد

100 گرم / 147 کالری

نمک و فلفل

بمقدار لازم

100 گرم / 0 کالری

شیر

نصف لیوان

100 گرم / 110 کالری

نان تست

۲ عدد

100 گرم / 265 کالری

آب

۲ لیوان

100 گرم / 0 کالری

تخم مرغ خام

۲ عدد

100 گرم / 147 کالری

گردو

بمیزان لازم

100 گرم / 688 کالری

زرشک

بمیزان لازم

100 گرم / 50 کالری

رب گوجه فرنگی

۲ قاشق غذاخوری

100 گرم / 76 کالری

جعفری

۴ قاشق غذاخوری

100 گرم / 25 کالری

گشنیز

۴ قاشق غذاخوری

100 گرم / 20 کالری

مغز پسته

1 قاشق غذاخوری

100 گرم / 680 کالریطرز تهیه رولت گوشت :

*. پیاز را خرد کرده و در روغن سرخ می کنیم. پیاز سرخ شده را به گوشت اضافه می کنیم.نان تست را در شیر خیس کرده تا تا نرم شود.سپس خوب آن را فشار می دهیم تا شیر اضافی آن گرفته شود.نان را به گوشت اضافه می کنیم.۲ قاشق پیازداغ،نمک و فلفل،۲ عدد زرده تخم مرغ را به گوشت اضافه کرده و خوب ورز می دهیم.


*. گوشت را روی یک کیسه نایلونی پهن کرده و روی آن را با وردنه صاف می کنیم و به شکل مستطیل باز می کنیم طوریکه قطر آن بیشتر از یک سانتیمتر نباشد.زرشک،گردوی خرد شده،پیاز داغ،جعفری و گشنیز خرد شده،خلال پسته و تخم مرغ آبپز که هر کدام را به ۴ قسمت تقسیم کرده ایم روی گوشت می ریزیم بطوریکه تمام سطح گوشت را بپوشاند.


*. گوشت را کمک نایلون گلوله کرده بطوریکه دور مواد را خوب بپوشاند و بصورت یک مستطیل بلند درآید.سفیده تخم مرغ را خوب می زنیم و با یک برس روی سطح رولت می کشیم.رولت را در ماهیتابه که کمی روغن ریخته ایم می گذاریم تا یک طرف آن سرخ شود و طرف دیگر آن را با کفگیر برگردانده و سرخ می کنیم.یک قاشق پیازداغ را در ماهیتابه ریخته و همراه سس گوجه فرنگی تفت می دهیم. آب را هم اضافه می کنیم.سپس در ماهیتابه را می بندیم تا مغز گوشت پخته شود.


خواص زرشک :


*. انواع عفونت هائی که زرشک می تواند در درمان آن ها موثر واقع شود عبارت است از عفونت گلو، مجاری ادراری مجاری معده ای روده ای، ریه ها، عفونتهای مخمری و اسهال است باید توجه کرد که پاره ای از عفونت ها در صورت مصرف نکردن آنتی بیوتیک ممکن است خطرناک باشد.


اختصاصی آکابانوگردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام