کباب لبنانی - آکابانوhttp://cdn.akairan.com/akairan/user/10/20155822495180a.jpg


مواد لازم کباب لبنانی :گوشت مرغ یا گوسفند

یک کیلو

نامشخص

پیاز درشت

یک عدد

100 گرم / 5 کالری

پودر لیموعمانی

یک قاشق غذا خوری

نامشخص

رب گوجه فرنگی

یک قاشق غذاخوری

100 گرم / 76 کالری

ماست

دو قاشق غذا خوری

100 گرم / 55 کالری

زعفران آب کرده

دو قاشق غذاخوری

100 گرم / 310 کالری

سیر

یک حبه

100 گرم / 120 کالری

روغن زیتون

یک فنجان

100 گرم / 900 کالری

فلفل سیاه فلفل قرمز و نمک

به مقدار دلخواه

100 گرم / 0 کالریطرز تهیه کباب لبنانی :


*. ابتدا پیاز رو درشت خرد میکنیم و سپس با نمک مخلوط میکنیم . این عمل باعث میشه پیاز ما آب بندازه . کمی با دست پیاز و نمک رو ورز میدیم . سپس ده دقیقه ای صبر میکنیم تا حسابی آب پیازها خارج بشه و بعد پیازهای درشت رو دور ریخته و آب پیاز رو نگه میداریم . سپس یک عدد سیر رو رنده ریز کرده به این مخلوط اضافه میکنیم . سایر مواد رو هم اضافه کرده و خوب هم میزنیم تا با هم به خوبی مخلوط بشن . حالا گوشت رو اضافه کرده و خوب مخلوط میکنیم . روی ظرفمون رو یک لایه سلفون پیچیده.


*. این گوشت رو به مدت یکساعت در یخچال نگهداری میکنیم تا خوب مزه دار بشه.بعد از یکساعت گوشت ها رو به سیخ کشیده و کباب میکنیم .این نوع کباب که در کشورهای عربی تهیه و به کباب لبنانی معروف هست , یکی از غذاهای پر طرفدار به شمار میاد و طعم و مزه بسیار خوبی داره.همچنین ذکر این نکته ضروریه که بهتره اگر گوشت ما سفت هست , یک عدد کیوی رو رنده کرده و به مخلوط بالا اضافه کنیم و یا در صورت موجود بودن , از آب میوه آناناس تازه رنده شده استفاده کنیم که بینهایت گوشت رو خوش طعم و ترد و لطیف میکنه.


*. همونطور که میدونید آشپزی یک هنر به حساب میاد . شما میتونید با توجه به ذائقه خودتون خیلی از مواد رو کم یا زیاد کنید . مثلن میتونید از ریحان یا سبزیجات خشک پودر شده و یا فلفل دلمه ای رنده شده و یا آب لیموی تازه یا رب انار یا آب انار یا آب پرتقال یا رنده پوست پرتقال و بسیاری ادویه جات مثل کاری و زیره و زنجبیل و جوز هندی و ... برای مزه دار شدن کباب خودتون به دلخواه استفاده کنید که استفاده از هر کدوم میتونه مزه ای متفاوت به شما بده.خواص سیر :


*. موجب بی نظمی و اختلال می گردد. از خواص دیگر این دو، تحریک قوه باه وشهوت است. این خاصیت در خود فصل و جنبش خون نیز هست و با خوردن سیر و پیاز زیادتر از حد صلاح غریزه جنسی به جنبش می آید دیگر آنکه سیر و پیاز بلغم را کم می کند و خود فصل نیز مقتضی کم شدن بلغم است. بنابراین خوردن آن اخلاط اربعه را بیش از حد کاهش داده و بدن را آماده بیماری ها می گرداند.


اختصاصی آکابانوگردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام