استیک با سس - آشپزی آکابانوایران

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن تکه های استیک با سس را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

<a style='color:#000' title='استیک' href='http://www.akairan.com/ashpazi/kabab-gosht/bif-staek5.html'>استیک</a> با سس <a style='color:#000' title='قارچ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/ghazagharch.html'>قارچ</a>,<a style='color:#000' title='استیک' href='http://www.akairan.com/ashpazi/kabab-gosht/bif-staek5.html'>استیک</a> با سس <a style='color:#000' title='قارچ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/ghazagharch.html'>قارچ</a>,<a style='color:#000' title='استیک' href='http://www.akairan.com/ashpazi/kabab-gosht/bif-staek5.html'>استیک</a> با سس <a style='color:#000' title='قارچ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/ghazagharch.html'>قارچ</a> و خامه

طرز تهیه استیک مرغ

مواد لازم تکه های استیک با سس :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

تکه های گوشت گوساله

6 عدد

100 گرم / 200 کالری

پیاز

1 عدد

یک عدد / 5 کالری

گوجه فرنگی

1 عدد

100 گرم / 15 کالری

فلفل سبز

1 عدد بزرگ

100 گرم / 0 کالری

نمک و فلفل

به مقدار لازم

100 گرم / 0 کالری

روغن زیتون

به مقدار لازم

100 گرم / 900 کالری

سس کچاپ

به مقدار لازم

100 گرم / 115 کالری

طرز پخت تکه های استیک با سس :

*. به نقل از آکابانو : گوشت را به تکه های نازک به شکل زیر برش دهید.تکه های استیک را در ظرف عمق داری بریزید.پیاز+گوجه فرنگی+فلفل سبز را در مخلوط کن ریخته خوب با هم مخلوط کنید تا سس نرمی بدست آید سپس نمک و فلفل را به آن اضافه کنید و هم بزنید.

*. سس بدست آمده را روی تکه های استیک ریخته و با دست مواد را با هم مخلوط کنید بطوریکه تمام سطح استیک ها به سس آغشته شود.ظرف را به مدت 1 روز کامل در یخچال قرار دهید تا استیک ها مزه دار شوند.تکه های استیک را روی دستگاه مخصوص قرار داده با حرارت کم بپزید.

*. کمی روغن زیتون با سس کچاپ را با هم مخلوط کرده در حین پخت با یک برس روی استیک بکشید.استیک ها را در ظرف چیده اطراف آن را با جعفری و گوجه فرنگی خرد شده تزئین کنید.

خواص گوجه فرنگی :

*. تقویت بدن برای تبدیل کلوگر به انرژی مفید برای فعالیت های بدنی

*. کنترل کلوگز خون و در نتیجه افزایش سیستم مقاومت علیه بیماری های هم چون دیابت و تقویت سیستم عصبی و مغز

*. آنتی اکسیدان موجود در گوجه فرنگی سدی محکم در برابر بیماری های عفونی است

*. فراهم کردن خوابی راحت و بهبود حرکت عضله ها

*. افزایش قدرت یادگیری و حافظه

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام