بریانی گوشت یک - آشپزی آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن بریانی گوشت را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

بریانی <a style='color:#000' title='گوشت' href='http://www.akairan.com/health/taghziyeh-salem/201401297919.html'>گوشت</a>,بریانی <a style='color:#000' title='گوشت' href='http://www.akairan.com/health/taghziyeh-salem/201401297919.html'>گوشت</a> هندی,بریانی <a style='color:#000' title='گوشت' href='http://www.akairan.com/health/taghziyeh-salem/201401297919.html'>گوشت</a>

بریانی هندی با گوشت

مواد لازم بریانی گوشت :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

گوشت سر دست و دنده

1 کیلو گرم

100 گرم / 200 کالری

پیاز درشت

عدد

100 گرم / 5 کالری

دارچین

به مقدار لازم

100 گرم / 261 کالری

زعفران

به مقدار لازم

100 گرم / 310 کالری

نعناع خشک

شده مقداری

100 گرم / 279 کالری

نمک و زردچوبه

به مقدار لازم

100 گرم / 0 کالری

فلفل

به مقدار لازم

100 گرم / 0 کالری

خلال بادام

مقداری برای تزئین

100 گرم / 612 کالری

طرز تهیه بریانی گوشت :

*. به نقل از آکابانو : گوشت رابا ٢عدد پیاز وادویه می گذاریم بپزد.جگر سفید راهم پس از پختن چرخ وسرخ می کنیم.گوشت پخته شده رابا٢ عدد پیاز باقی مانده چرخ می کنیم ونمک وفلفل وزرد چوبه رابه میزان لازم وعلاقه شخصی به گوشت اضافه می کنیم باهم مخلوط می کنیم.

*. سپس دریک تابه کوچک ویاکفگیر مخصوص بریانی اصفهان ، کمی روغن ریخته بطوریکه کف آن چرب وداغ شود.هربریانی رابه اندازه همبرگریابه شکل بیضی کف ظرف پهن می کنیم وروی حرارت می گیریم کمی که داغ شد روی یک تکه نان سنگگ یک قاشق از آب غلیظ گوشت می ریزیم.

*. که فقط نان کمی مرطوب شود.بعد دارچین روی نان مرطوب ریخته وبریانی راروی نان برمی گردانیم ومقداری سبزی معطر مانند ریحان ، نعناع وترخان خشک و پودرشده روی آن می ریزیم.درپایان مقداری جگرپخته وسرخ شده کناربریانی میریزیم.

خواص بادام :

*. مالیدن روغن بادام بر روی پوست التهاب را رفع کرده و سوختگی را درمان می کند . روغن بادام اگزما را رفع می کند . روغن بادام شیرین بدلیل خاصیت نرم کنندگی و ضد التهاب در کرم ها و پماد ها بکار می رود . برای رفع بیماریهای سینه ، روغن بادام شیرین را با هم وزن آن عسل و یک زرده تخم مرغ مخلوط کنید که بصورت خمیر یکنواختی در آید و سپس به آن جوشانده گل خطمی اضافه کرده و یک قاشق چایخوری از آنرا به فاصله هر سه ساعت بخورید.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط