طرز تهیه بریانی گوشت دو - آشپزی آکابانو


http://cdn.akairan.com/akairan/cooking/images/img/h357h17.jpgمواد لازم بریانی گوشت دو :گوشت سر دست و دنده

1 کیلو گرم

100 گرم / 200 کالری

پیاز درشت

1 عدد

100 گرم / 5 کالری

دارچین

به مقدار لازم

100 گرم / 261 کالری

زعفران

به مقدار لازم

100 گرم / 310 کالری

نعناع خشک شده

مقداری

100 گرم / 279 کالری

نمک و زردچوبه

به مقدار لازم

100 گرم / 0 کالری

فلفل

به مقدار لازم

100 گرم / 0 کالری

خلال بادام

مقداری برای تزیین

100 گرم / 612 کالریطرز پخت بریانی گوشت دو :


*. اب را روی حرارت جوش اورده گوشت را خرد کرده داخل ان می ریزیم. پیاز ، نمک و زردچوبه را اضافه کرده پس از جوش امدن به مدت 30 می پزیم . پس از پخته شدن ( نیم پز) گوشت را از اب جدا کرده و از چرخ دو بار رد می کنیم.نعناع را هم از چرخ رد کرده گوشت را همراه با یکی دو قاشق ابش خوب مخلوط می کنیم ( با دست مخلوط شود).

*. نمک و مزه ان را امتحان می کنیم وقتی خوب و اماده بود قالب های بریانی را روی حرارت کمی داغ کرده و مقدار یک قاشق از روغن روی اب گوشت را گرفته و ته قالب می ریزیم .سپس رویش دارچین،زعفران و فلفل می پاشیم و یک لقمه از گوشتبریان را قرار داده با دست رویش را صاف می کنیم و چند لحظه روی حرارت قرار می دهیم .سپس روی نان اماده شده بر می گردانیم . سطح روی بریانی را با خلال بادام اغشته به زعفران تزیین می کنیم.خواص خلال بادام :


*. شیر بادام برای رفع سرفه ، ناراحتی حنجره و تنگی نفغس مفید بوده و خلط آور است . بادام برای درمان زخم روده ها و مثانه و اسهال مفید است . بادام بو داده مقوی معده بوده و قابض است . بادام تقویت کننده نیروی جنسی است و تولید اسپرم را زیاد می کند . بادام را آسیاب کرده و با عسل مخلوط کنید برای درد کبد و سرفه مفید است . چغاله بادام لثه و ریشه دندان را تقویت می کند . شکوفه بادام را دم کنید و بعنوان مسهل برای اطفال استفاده کنید.


اختصاصی آکابانوگردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام