پای گوشت با بیسکویت سبزیجات یک شام جدید و بی نظیر

پای <a style='color:#000' title='گوشت' href='http://www.akairan.com/health/taghziyeh-salem/201401297919.html'>گوشت</a>,طرز تهیه پای <a style='color:#000' title='گوشت' href='http://www.akairan.com/health/taghziyeh-salem/201401297919.html'>گوشت</a> در فر,طرز تهیه پای  <a style='color:#000' title='گوشت' href='http://www.akairan.com/health/taghziyeh-salem/201401297919.html'>گوشت</a> و بیسکویت <a style='color:#000' title='سبزی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/2013103448.html'>سبزی</a>جات

پای گوشت با بیسکویت سبزیجات یک شام جدید و بی نظیر

زمان آماده سازی : 20 دقیقه

زمان پخت : 40 دقیقه

مواد لازم برای 6 سرو

آرد

2 فنجان

بکینگ پودر

1 ق غ

جوش شیرین

نصف ق چ

نمک

نصف ق چ

سبزیجات تازه رزماری ، مریم گلی و آویشن

1 ق غ خرد شده

کره سرد مکعبی خرد شده

6 ق غ

دوغ کره سرد

سه چهارم فنجان

مواد میانی

گوشت گاو 2 سانتی تکه شده

450 گرم

نمک و فلفل

به میزان لازم

آرد

1 فنجان

کره

4 ق غ

پیاز زرد خرد شده

1 فنجان

استک گوشت

4 فنجان

شیر

1 فنجان

سیب زمینی مکعبی خرد شده

1 فنجان

سیب زمینی شیرین مکعبی خرد شده

1 فنجان

نخود سبز

1 فنجان

مخلط سبزیجات رزماری ، مریم گلی و آویشن

1 ق غ خرد شده

طرز تهیه :

در این مقاله از آکابانو شما رابا طرز تهیه پای گوشت با بیسکویت سبزیجات یک شام جدید و بی نظیر آشنا میکنیم .

فر را با دمای 190 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود . ظرفی مناسب 22 * 32 سانتی را چرب کرده کناری بگذارید .

برای درست کردن بیسکویت ها آرد ، بکینگ پودر ، جوش شیرین ، نمک و سبزیجات را مخلوط کنید . کره را اضافه کرده به خورد مواد دهید سپس دوغ کره را اضافه کرده مخلوط نمایید تا خمیر جمع شود .

روی سطحی کمی آرد پاشید شده خمیر را به ضخامت 2 و نیم سانتی باز کرده با یک کاتر 10 سانتی قالب بزنید و 6 عدد بیسکویت آماده شده را کناری بگذارید و مواد میانی را آماده کنید .

روی گوشت نمک و فلفل بپاشید و و سپس با نصف فنجان آرد مخلوط کنید تا کالا به آرد آغشته شوند . 1 ق غ کره را در تابه روی حرارت متوسط به بالا بگذارید ذوب شود و سپس گوشت را سرخ کنید تا تمام سطحش قوه ای شود . گوشت را از تابه کشیده و شعله را روی متوسط بگذارید و 2 قاشق باقیمانده کره را اضافه کنید و پیاز را تفت دهید تا نرم شود . نصف فنجان مباقیممانده آرد را اضافه کرده 1 دقیقه دیگر تفت دهید .

به آرامی استک گوشت را اضافه کرده و هم بزنید یکدست شود سپس شیر ، سیب زمینی ، سیب زمینی شیرین ، نخود ، سبزیجات و گوشت را اضافه کرده نمک و فلفل بزنید . شعله را زیاد کنید و 10 دقیقه بجوشانید .

مخلوط گوشت را در ظرفی که آماده کرده بودید ریخته و بیسکویت ها را رویش بچینید و به مدت 20 – 30 دقیقه در فر بگذراید تا بیسکویت ها بپزند و 10 دقیقه ناری بگذارید از حرارت که افتاد سرو نمایید .

مترجم : سمانه طبسی

تهیه و ترجمه اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام